مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: باهدف پیشگیری از بروز و شیوع بیماری‌های دامی، تامین سلامت غذایی و بهداشتی جامعه و حفظ و حراست از سرمایه‌های دامی یک میلیون و ۳۵۴ هزار و ۳۷۹ راس دام در استان مایه‌کوبی شد.

به گزارش سنت نیوز؛ دکتر مهدی حسینی اظهار داشت: پرورش دام‌های سالم امری اتفاقی نیست و رشد آن‌ها نیازمند صرف زمان و دقت لازم است.

وی گفت: اولین مرحله برای حفظ سلامت دام و محافظت از آن در برابر انواع بیماری‌ها، واکسیناسیون و مایه‌کوبی است که باید در زمان صحیح انجام شود.

مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان افزود: مایه‌کوبی دام، از جمله اقدامات پیشگیرانه در راستای کنترل بیماری‌های دامی، حفظ سلامت غذایی و بهداشتی جامعه است و با توجه به اهمیت این موضوع از ابتدای سالجاری تاکنون یک میلیون و ۳۵۴ هزار و ۳۷۹ راس دام در قالب طرح مایه کوبی علیه انواع بیماری‌های دامی واکسینه شدند.

وی با بیان اینکه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دامی و مشترک یکی از مهمترین رسالت‌ها و سیاست‌های سازمان دامپزشکی است، بیان کرد: فعالان دامپزشکی، سربازان گمنام عرصه سلامت هستند که نقش مهمی در کاهش بیماری‌های مشترک بین انسان و دام ایفا می‌کنند و این اداره کل همه ساله فعالیت‌های گسترده‌ای را در زمینه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دامی و مشترک انجام می‌دهد.