مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان گفت: اداره کل بیمه سلامت استان در جهت تحقق شعار عدالت اجتماعی با اجرای طرح های ملی توانسته بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از مردم استان اعم از روستایی،کارکنان دولت، شهرنشینان، بیمه همگانی سلامت، بیمه ایرانیان و بیماران خاص را زیرپوشش قرار دهد .

به گزارش سنت نیوز، محمد صفدری در جمع خبرنگاران افزود: این اداره کل دارای هشت اداره بیمه سلامت و بیش از ۷۰ دفتر پیشخوان دولت در شهرستان های سیستان و بلوچستان است که امور مربوط به صدور، تعویض و تمدید دفاتر بیمه شدگان را در کمتر از ۱۰ دقیقه انجام می دهند بگونه ای که ۷۰ درصد از خدمات سرپایی و ۹۰ درصد خدمات بستری همراه با تجهیزات مورد نیاز بیماران بستری را پرداخت می کند .

وی افزود: بیمه سلامت با بیش از ۹۲۰ موسسه و مراکز درمانی شهری، روستایی، پزشکان عمومی، متخصص، فوق تخصص، داروخانه، آزمایشگاه، رادیولوژی، درمانگاه، فیزیوتراپی و بیمارستان در سطح استان قرارداد دارد و تمامی پرداخت ها بین موسسات درمانی به روز است تا بیمه شدگان مشکل درمانی نداشته باشند .

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان بیان کرد: این اداره کل توانسته نیاز بیمه تمام مردم و اقشار کم درآمد جامعه را برآورده و جایگاه واقعی خود را پیدا کند زیرا بیش از ۸۰ درصد جمعیت استان زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند .

وی با بیان اینکه اداره کل بیمه سلامت در ۱۵ سال گذشته در طرح ارزیابی عملکرد و سنجش میزان رضایتمندی مراجعان از جشنواره های استانی رتبه برتر استانی را به خود اختصاص داده است، گفت: سازمان بیمه سلامت ایران به مناسبت دهه مبارک فجر تمامی هزینه ‌های بهداشتی درمانی طرف قرارداد بخش خصوصی و دولتی را تا پایان آذر به حساب طرف قرارداد واریز کرده است .

دکتر صفدری افزود: از مهمترین برنامه های این اداره کل زیرپوشش بیمه قرار دادن همه اقشار جامعه به ویژه روستاییان و عشایر بود که به دلیل نداشتن شناسنامه با هماهنگی فرمانداران و ثبت احوال توانستند دفترچه بیمه رایگان دریافت کنند .

وی اظهار کرد: هم اینک ۱۰۰ درصد روستاییان و عشایر زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند و کسانی که شناسنامه نداشتند نیز به ادارات ثبت احوال معرفی و هویت ایرانی آنان تایید و توانستند دفترچه دریافت کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان گفت: بیماران خاص هموفیلی دیالیزی نیز که دارای شناسنامه نبودند و به صورت موردی در بیمارستان علی اصغر خدمات دریافت می کردند در دهه فجر از دریافت دفترچه بیماران خاص بهره مند شدند .

وی افزود: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تمام بیماران سرطانی زیرپوشش سازمان بیمه سلامت ایران تا به حال هر چه در موسسات خصوصی و دولتی هزینه پرداخت کرده اند توسط اداره کل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان به حساب آنان واریز شد .

دکتر صفدری بیان کرد: تمام بازنشستگان کشوری که زیرپوشش سازمان سلامت ایران بودند نیز هر مبلغی برای بیماری هزینه کرده بودند از طریق بیمه آتیه سازان زیر مجموعه سازمان سلامت پرداخت و همچنان ادامه دارد حتی هزینه های سال ۹۶ نیز پرداخت می شود .

وی گفت: به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر تمام مطالبات و حقوق و مزایای تیم‌ های سلامت و پزشک خانواده که در روستاهای سیستان و بلوچستان انجام وظیفه می کنند تا پایان دی ماه پرداخت و حقوق و مزایای بهمن و اسفند نیز تا پایان بهمن پرداخت خواهد شد .

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان افزود: بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ برای هزینه های بهداشتی و درمانی به موسسات طرف قرارداد بخش خصوصی و دولتی پرداخت و در ۲ هفته آینده نیز حدود۳۰۰ میلیارد تومان دیگر پرداخت خواهد شد که پرداختی امسال به موسسه های طرف قرارداد به یک هزار و۳۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.