معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر چهار هزار نوآموز دو زبانه این استان به همراه ۵۰۰ کودک افغانستانی شهریورماه جاری در قالب یک دوره ۱۰۰ ساعته درحال گذراندن دوره پیش‌دبستانی هستند

به گزارش سنت نیوز؛ زهرا پورملایی اظهار داشت: این نوآموزان در طول سال تحصیلی به هر دلیلی نتوانستند در دوره پیش دبستانی شرکت کنند که این اداره با هدف جلوگیری از افت تحصیلی، پرورش زبان فارسی، ایجاد فرصت عادلانه برای کودکانی که دارای گویش دوزبانه هستند این دوره آموزشی را برگزار کرده است.

وی ادامه داد: ۱۷۵ کلاس درس در حاشیه شهرها و مناطق روستایی سراسر سیستان و بلوچستان برای آموزش یک ماهه این نوآموزان در نظر گرفته شده است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: دو زبانه بودن در این استان سبب شده برخی افراد با مشکل مواجه شوند که برای جلوگیری از بی سوادی آنان باید پیش‌دبستانی‌ها تقویت شوند.

وی کیفیت آموزش در مراکز پیش دبستانی را مهم دانست و گفت: آموزش زبان فارسی و کیفیت آموزشی در مراکز پیش دبستانی باید به مرحله مناسبی برسد تا در رشد تحصیلی دانش آموزان در مقطع ابتدایی با مشکل مواجه نباشیم.