مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان گفت: با اجرای طرح کدینگ کارت سوخت که از ۱۰ خرداد امسال در این استان اجرا شده، تاکنون بیش از ۶۸ هزار کارت مهاجر در منطقه زاهدان شناسایی و از طرح خارج شده است.

به گزارش سنت نیوز؛ غلام محمد احمدی اظهار داشت: با شدت گرفتن ورود کارتهای سوخت مهاجر به سیستان و بلوچستان در سال گذشته، امسال و افزایش مصرف سوخت که ناشی از قاچاق فرآورده‌های نفتی بود، طرح کدینگ کارت سوخت با هدف پیشگیری از ورود کارت های مهاجر در این استان اجرا شد.

وی با اشاره به موفقیت‌آمیز بودن اجرای این طرح گفت: با گذشت کمتر از ۲ ماه از آغاز اجرای طرح کدینگ تاکنون بیش از ۶۸ هزار کارت سوخت مهاجر در منطقه زاهدان شناسایی و از سوختگیری آنها در جایگاه ها جلوگیری شده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان افزود: کار بررسی و پایش کارت‌های سوخت مهاجر در منطقه ادامه دارد و تاکنون بطور میانگین روزانه بیش از هزار کارت مهاجر شناسایی و از طرح خارج شده است.

وی الزامی شدن استفاده از کارت سوخت خودرو را که از ۲۵ مرداد در تمامی جایگاه های کشور آغاز شده است را گامی موثر در راستای پیشگیری از مهاجرت کارت‌های سوخت به مناطق مرزی و جلوگیری از قاچاق فرآورده‌های نفتی عنوان کرد.

احمدی بیان کرد: با اجرای طرح کدینگ در سیستان و بلوچستان فقط خودروهایی که دارای شماره پلاک و یا آدرس استان باشند مجاز به سوختگیری در جایگاه های سوخت هستند و سایر خودروها از جمله خودروهای مهمان و خودروهای فاقد کارت در جایگاه‌های ویژه‌ای که به این منظور در نظر گرفته شده می‌توانند سوختگیری کنند.