احداث بیمارستان صحرایی و نقاهتگاه در دستور کار قرار گرفت

به گزارش سنت نیوز، غلامرضا گنجی فرماندار زابل گفت:علیرغم تمام تلاش های شبانه روزی ، توصیه ها و درخواست های اعلام شده برای پرهیز از سفر به شهرستان زابل و ماندن شهروندان در منازل همکاری لازم در این خصوص صورت نگرفته است و این موضوع سبب گردیده بیماری کرونا در شهرستان افزایش یابد و به خط قرمز برسد.

در سطوح مختلف از تمام ظرفیت های نظام برای آگاه سازی مردم از خطر و جدی گرفتن کرونا ویروس و تاکید بر رعایت دستورالعمل ها و نکات بهداشتی با هدف مقابله و پیشگیری از ابتلا به این بیماری استفاده شده است ، متاسفانه توجهی به این بیماری و ترتیب اثری به درخواست های اعلام شده برای اجتناب از سفرهای نوروزی و ماندن در خانه ها داده نشده است .

در پی سفر هموطنان از استان های آلوده به شهرستان زابل و عدم توجه به موارد بهداشتی ، کرونا در این شهرستان سیر صعودی در پیش گرفته و به خط قرمز رسیده است .

با توجه به افزایش بیماران مبتلا به کرونا ویروس در منطقه ، اگر مردم به رعایت نکات بهداشتی و ماندن در منازل خویش مبادرت نورزند ، طی چند روز آینده ظرفیت تخت ها و بیمارستان های درنظر گرفته شده برای این بیماری تکمیل خواهد شد .

دستگاه های اجرایی که مکان و بستر لازم برای احداث بیمارستان صحرایی و نقاهتگاه دارند در آماده باش کامل بسر خواهند برد .

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا ویروس شهرستان زابل از ادارات آموزش و پرورش و نیز مرکزی فنی حرفه ای شهرستان خواست ، نسبت به تجهیز و آماده سازی اماکن از پیش اعلام شده اقدام کنند تا در صورت نیاز و افزایش بیماران از مکان های مورد نظر بعنوان بیمارستان و نقاهتگاه استفاده شود.