سرپرست معاونت آبزی پروری شیلات سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه بیمه محصولات میگو در سایت های پرورشی اجباری شده لذا طبق تعرفه کشوری در چابهار و کنارک اعمال خواهد شد.

به گزارش سنت نیوز؛ حمید رضا نصیری بیان کرد: پیشنهادات برای بیمه اجباری مزارع میگو، بررسی و جمع بندی موضوع پایلوت پرورش دو دوره در سال و بررسی الزامات بهداشتی برای پرورش سال٩٩ توسط اعضای کارگروه ارائه شده است.
وی با اشاره به پیگیری و انجام کارهای مرتبط با افزایش تولید میگو در فضای همدلی و هم افزایی و تعاملات سازنده بین بخش های مختلف افزود: شیلات جهت رفع مسائل و مشکلات بهره برداران و کمک به توسعه آبزی پروری نیز تمام تلاش خود را جهت انجام بهتر امور و خدمت رسانی به بهره برداران در بخش تولید و اشتغال منطقه با سرمایه گذاری انجام خواهد داد.
وی در خصوص قوانین ابلاغی بیمه محصولات کشاورزی بخصوص آبزیان و میگو ادامه داد: طبق اظهارات بانک کشاورزی، قوانین بیمه از مرکز استان ابلاغ شده و در ستاد استانی صندوق بیمه مطرح و پیگیریهای لازم را از تهران انجام خواهند داد.
نصیری ضمن ارائه مشکلات پرورش دهندگان میگوی استان را در خصوص بیمه محصول تولیدی بیان تشریح کرد: بایستی روند پرداخت غرامت اصلاح شود و در خصوص ارزیابی خسارت نظر دامپزشکی بعنوان دستگاه متولی مباحث بهداشتی ملاک عمل قرار بگیرد همچنین تعیین حکم بیطرف در مواردی که بیمه محصولات کشاورزی دچار مشکل می شود نیاز به کار کارشناسی می باشد.
وی با اشاره به کاهش هزینه و تعرفه بیمه محصولات آبزی بنحوی که برای پرورش دهندگان بیمه کردن جذابیت داشته باشد خاطرنشان کرد: در خصوص دو دوره پرورش میگو در سال مصوب شده تا بهره برداران حداکثر تا ١٠ روز آینده پیشنهادات و طرحهای خود را در این خصوص به مرکز تحقیقات شیلات آبهای دور چابهار ارائه کنند تا بررسی های لازم توسط تحقیقات انجام شده و نهایتا تحقیقات تا ١٠ آذر نتیجه را به شیلات و کارگروه اعلام تا تصمیمات لازم در این خصوص گرفته شود.