هیات دولت در جلسه روز یکشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری، گزارش تحولات در حوزه آموزش و پرورش در استان سیستان و بلوچستان را بررسی کرد.


به گزارش سنت نیوز، از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، براساس گزارش وزیر آموزش و پرورش به هیات وزیران، نرخ باسوادی (۱۰ تا ۴۹ سال) در استان سیستان و بلوچستان در پنج سال گذشته از حدود ۷۶ درصد به ۸۲ درصد و نرخ پوشش دوره ابتدایی از ۹۰ درصد به حدود ۹۵ درصد افزایش یافته است.
همچنین نرخ تحت پوشش دوره پیش دبستانی که یکی از مهم ترین شاخص‌های توسعه یافتگی نظام آموزشی تلقی می‌شود در پنج سال گذشته از ۱۲ درصد به ۷۷ درصد افزایش چشمگیری را شاهد بوده است.
آمارها نشان می‌دهد شاخص‌های آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان طی سال‌های دولت یازدهم و دوازدهم با تلاش‌های به عمل آمده بهبود قابل توجهی را شاهد بوده است به نحوی که تعداد پذیرفته شدگان در آزمون سراسری سال جاری در رشته‌های پزشکی، روانپزشکی و داروسازی بالغ بر ۱۵۵ نفر بوده اند (که در سال گذشته ۶۶ نفر در این رشته‌ها پذیرفته شده‌اند).
همچنین استان سیستان و بلوچستان که در کنکور سراسری سال ۹۲ رتبه آخر را در کشور داشت که با شش رتبه بهبود به رتبه ۲۶ ارتقا یافته است.