استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به شرایط خشکسالی در استان تخصیص آب دریای عمان برای استفاده در بخش‌های صنعت و کشاورزی هیچ محدودیتی ندارد

به گزارش سنت نیوز، حسین مدرس در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید سیستان و بلوچستان اظهار داشت: دانشگاه‌ها و پارک علم و فناوری در استان باید در راستای رفع مشکلات تولید فعالیت کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: نخبگان و دانشگاه‌ها می‌توانند در حوزه‌ تسهیل و رفع موانع تولید تاثیرگذار باشند. توسعه واحدهای صنفی تولیدی در استان به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان کمک بسزایی خواهد کرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: ۲۰ واحد صنعتی و معدنی در هفت ماهه امسال از طریق مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید فعال شد. با احیای این واحدهای تولیدی برای ۲۷۸ نفر در سیستان و بلوچستان شغل ایجاد شده است.

داوود شهرکی خاطرنشان کرد: ۱۴ واحد صنعتی و معدنی از طریق مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با ۱۸۰ میلیارد تومان تسهیلات اعطا، شده است.

سرپرست هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت : با تسهیلات اعطا، شده به واحدهای تولیدی در این بازه ی زمانی اشتغال یک هزار و ۹۷۷ نفر تثبیت شده است.