مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: ۱۱۰ هزار مشترک خانگی کم مصرف این استان در دوره قرائت آبان و آذرماه سالجاری از تخفیف ۱۰۰ درصدی صورتحساب برق برخوردار شدند

به گزارش سنت نیوز؛ خلیل عوض زاده اظهارداشت: ۴۰ هزار و ۵۲۱ مشترک شهری و ۶۹ هزار و ۶۲۵ مشترک روستایی سیستان و بلوچستان از تخفیف ۱۰۰ درصدی صورتحساب برق برخوردار شدند.

وی با بیان اینکه در طرح برق امید مشترکان برق خانگی به سه دسته پر مصرف، خوش مصرف و کم مصرف تقسیم می‌شوند تصریح کرد: ۲۶۰ هزار مشترک سیستان و بلوچستان در دسته پر مصرف و ۲۸۵ هزار مشترک این استان در دسته خوش مصرف قرار دارند که این مشترکین با رعایت الگوی مصرف بهینه برق می‌توانند در گروه کم مصرف قرار گیرند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان با بیان اینکه هم‌اینک سه درصد کاهش در دسته مشترکان پر مصرف برق در این استان را  شاهد هستیم افزود: طرح «برق امید» فرصت مناسبی برای همه مشترکان ایجاد می‌کند که مصرف برقشان را کم کرده و از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق برخوردار شوند.

وی ادامه داد: تاکنون ارزش پاداش تخفیف ۱۰۰ درصدی به مشترکان کم‌مصرف هزینه‌ای بالغ بر چهار میلیارد و ۷۴۷میلیون ریال بوده است.

عوض زاده تصریح کرد: تغییر نگرش مصرف کنندگان برق خانگی به استفاده صحیح از منابع انرژی با استفاده از ساز و کارهای تشویقی و بازدارنده از اهداف اصلی طرح «برق امید» محسوب می‌شود.