دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سیستان وبلوچستان گفت:برخی از جایگاه‌های سوخت ناحیه سراوان با سوء استفاده از کارت آزاد سوخت جایگاه، ۲۰ میلیون لیتر بنزین را به صورت قاچاق به فروش رساندند.


به گزارش سنت نیوز، محمد محبی دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سیستان وبلوچستان گفت: با توجه به شرایط خاص در استان سیستان وبلوچستان و همجواری با کشور‌های نیازمند به سوخت‌های بنزین و گازوئیل، نظارت بر جایگاه‌های عرضه سوخت همواره جزو وظایف و دغدغه‌های اصلی این کمیسیون بوده است.
محمد محبی افزود: در همین راستا و پس از بررسی کارشناسی بر عملکرد برخی جایگاه‌های سوخت در ناحیه سراوان به موارد مشکوکی برخورد کردیم که رسیدگی به آن در اولویت کاری قرار گرفت.
وی افزود: در نهایت کارشناسان این کمیسیون با همکاری سایر نهاد‌ها متوجه شدند که برخی از این جایگاه‌ها با استفاده سوء از کارت‌های سوخت آزاد جایگاه، اقدام به فروش غیرقانونی سوخت به قاچاقچیان می‌کنند.
وی ادامه داد: بررسی‌های دقیق‌تر نشان داد که این جایگاه‌ها در ساعات ابتدایی بامداد با سوء استفاده از خلوتی جایگاه و سکوت شهر، سوخت را در داخل گالن به قاچاقچیان فروخته و از راه عرضه خارج از شبکه بنزین با کارت‌های سوخت آزاد جایگاه ها، درآمد‌های کلانی برای خود فراهم کرده اند.
محبی تاکید کرد: پرونده این تخلف از سال گذشته تشکیل شد که با ورود جدی دستگاه‌های قضایی و نظارتی تاکنون قاچاق حدود ۵ میلیون لیتر آن محرز شده و پرونده هم اکنون توسط اداره کل تعزیزات حکومتی در حال رسیدگی است که پس از تکمیل روند بررسی، اطلاعات نهایی منتشر می‌شود.۰
دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری نظارت جدی‌تر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بر این جایگاه‌ها را در کاهش عرضه خارج از شبکه سوخت بسیار مثبت عنوان کرد.