سند توسعه شهرستان های سیستان و بلوچستان، از شاخص های مهم توزیع اعتبارات امسال است.

به گزارش سنت نیوز، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان در جلسه کمیته برنامه ریزی زابل که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: براساس مطالعات آمایش سرزمین و با هدف ارتقای شاخص های توسعه در سطح استان باید چهار بخش راه، آب، انرژی و عمران شهری و روستایی را به صورت جدی تقویت کنیم.
مهرداد عرب اول افزود: تدوین اسناد توسعه ۲۳ شهرستان استان در حال شکل گیری است و این مطالعات علمی نیازهای شهرستان ها و نقاط قوت و ضعف آن را نشان خواهد داد.
وی گفت: ۵۹ طرح که پیشرفت فیزیکی قابل ملاحظه‌ای دارد باید تا پایان سال در سطح استان به بهره‌ برداری برسد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان با اشاره به شعار امسال، افزود: در توافقنامه طرح های جهش تولید که بین استاندار و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مبادله شد ۳۷ طرح جزو طرحهای این بخش است که در بین ۳۱ استان بالاترین سهم اعتباری ملی را از محل طرح های جهش تولید داشتیم.
عرب اول همچنین به طرح های توسعه ای در شهرستان زابل اشاره کرد و گفت: امسال برای طرح فاضلاب زابل علاوه بر رقمی که در قانون برای آن مصوب شد، ۲۰ میلیارد تومان از محل متوازن اختصاص یافت و قرار شد از محل ردیف شهرهای دارای تنش هم به این حوزه بتوانیم کمک کنیم.
وی افزود: در خصوص رفع مشکل صنوف مزاحم که جزو مطالبه اصلی مردم و مسئولان زابل است، نیاز است که موضوع تحت عنوان شهرک صنفی و در قالب کارگروهی پیگیری شود.
وی کمک به تامین تجهیزات فرودگاه زابل و پیگیری کمربندی و نوسازی مدارس زابل را از جمله برنامه های دیگر سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان برشمرد