معاون استاندار سیستان وبلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: تصفیه خانه فاضلاب بیمارستان امام علی این شهرستان با اعتباری افزونبر ۱۰ میلیارد ریال در حال اجراست

به گزارش سنت نیوز، رحمدل بامری اظهارداشت: تصفیه خانه فاضلاب شهری یکی از ضروریات توسعه شهری چابهار است چون مقوله آب در کشور دارای اهمیت بسیار بالا و استفاده از پساب فاضلاب نیز از موضوعات مهم در مدیریت منابع آب بوده که همین موضوع توجه به تصفیه خانه فاضلاب در شهرستان چابهار را دو چندان می‌کند.

وی افزود: این تصفیه خانه با همت و تلاش بخش خصوصی در حال اجرا و قابلیت تصفیه روزانه ۲ هزار متر مکعب آب را داراست.

فرماندار چابهار بیان کرد: این تصفیه خانه دارای قرارداد پنج ساله با مجموعه بیمارستان است و می‌تواند بصورت مستقیم طی یکسال آینده برای ۱۵۰ نفر شغل ایجاد کند.

وی بیان کرد: با توجه به کاهش سطح آب‌های زیر زمینی و کمبود آب در منطقه می‌توان با امکان سنجی مناسب از این ظرفیت برای جبران کم آبی استفاده کرد و این پروژه علاوه‌بر اینکه یک بخشی از سلامت جامعه را کنترل میکند،با هدایت پساب‌ها می‌توانیم به بهداشت عمومی جامعه کمک و جلوی بسیاری از بیماری‌ها را گرفت.

بامری ادامه داد: تمامی وسائل و ابزار استفاده شده در این تصفیه خانه بومی و تولید داخل است و همچنین از آب تصفیه شده جهت مصارف کشاورزی و از بازیافت آن به عنوان کود برای درختان و فضای سبز استفاده خواهد شد.

وی ضمن قدردانی از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و دانشگاه علوم پزشکی از سایر مجموعه‌های شهرستان چابهار خواست از این ظرفیت نیز استفاده کنند.