مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: شش میلیون و ۷۸۹ هزار و ۸۵۲ جلد کتاب درسی به ارزش بیش از ۲۵ میلیارد تومان برای دانش آموزان استان در سال تحصیلی جدید تامین شده است که به صورت رایگان در حال توزیع است.

به گزارش سنت نیوز، علیرضا نخعی افزود: ۳۰هزارکلاس در قالب هفت هزار مدرسه استان همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید بازگشایی می‌شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان ادامه داد: ۷۳۰ هزار دانش آموز استان سال تحصیلی ۹۷ – ۹۸ خود را در مهرماه آغاز می کنند و مراسم شکوفه‌ها نیز ۳۱ شهریور برای ۸۶ هزار دانش‌آموز پایه اولی برگزار می شود.

نخعی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان تنها استان کشور است که هنوز کتب درسی مدارس دولتی آن به طور رایگان میان دانش آموزان توزیع می شود افزود: کتاب های درسی از ۱۰ شهریورماه در حال توزیع در شهرستان‌های مختلف استان است وپنج عنوان کتاب پایه دوازدهم جدید التالیف هنوز در اختیار استان ها قرار نگرفته است.

وی در مورد هزینه باربری برای توزیع کتاب ها در مدارس شهرستانی گفت: رسیدن کتب درسی از تهران به مرکز استان به صورت رایگان انجام شده اما توزیع آن از مرکز استان به شهرها و روستاها بالغ بر ۸۰ میلیون تومان هزینه در بر خواهد داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: کمبودی در زمینه تامین کتب درسی در استان وجود ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش همچنین با اشاره به اجرای طرح سنجش سلامت کودکان نیز گفت: طرح سنجش سلامت کودکان در بدو ورود به دبستان از ابتدای تیر آغاز شد و تا ۱۷ مهرماه ادامه دارد.

وی با بیان این که پیش بینی می شود امسال تا پایان طرح ۶۲ هزار نوآموز در بدو ورود به مدرسه سنجش شوند، افزود : امکان نام نویسی کودکان در مدارس بدون انجام سنجش سلامت در سال تحصیلی ۹۷ – ۹۸ امکان پذیر نیست.

وی بیان کرد: شناسایی تفاوت های فردی در کودکان، شناخت به موقع مشکلات، محدودیت های جسمی و جلوگیری از افت تحصیلی را از مهم ترین اهداف اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان برای ورود به مدرسه است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: سال گذشته ۵۸ هزار و ۱۴۴ نوآموز در بدو ورود به دبستان های استان زیر پوشش طرح سنجش سلامت جسمی و آمادگی تحصیلی قرار گرفتند که ۵۰۹ نوآموز به مدارس خاص و بقیه به مدارس عادی معرفی شدند.

وی ادامه داد: فراهم کردن زمینه حضورهمه ی بازماندگان از تحصیل درمدارس استان از سیاست ها و اولویت های آموزش و پرورش است و این اقدام مهم در راستای برقراری عدالت آموزشی و تامین فرصت های برابر برای آموزش پیگیری و اجرا می شود.

نخعی گفت: جذب بازماندگان از تحصیل با وجود کمبود فضاهای آموزشی به طرق مختلف از جمله افزایش تراکم در هر کلاس ۲نفر در دستور کار قرار گرفته است.