معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان در بازدید از واحد صنعتی تولید کننده محلول ضد عفونی در زاهدان گفت: با تلاش واحد تولیدی مروارید هامون زاهدان تولید مایع ضد عفونی کننده بر پایه الکل در زاهدان آغاز شد

به گزارش سنت نیوز، مسعود قاینی اظهار داشت: در مرحله اول تولید ۶ هزار لیتر مایع ضد عفونی تولید و در مرحله بعدی بالغ بر ۱۰ هزار لیتر دیگر نیز تولید خواهد شد.

وی تصریح کرد: استان سیستان و بلوچستان واحد تولیدی جهت تولید مایع ضد عفونی ندارد و بر اساس شرایط پیش آمده در کشور و در جهان برای مقابله به شیوع ویروس کرونا، واحد تولیدی فوق که تولید کننده محصولات شوینده و بهداشتی است بر اساس عمل به مسئولیت اجتماعی خط تولید را تغییر و بر اساس اخذ پروانه بهداشتی از دانشگاه علوم پزشکی اقدام به تولید این محلول کرده تا بخشی از نیاز استان را رفع و گامی جهت مبارزه با این ویروس بردارد.

در ادامه بازدید از این واحد تولیدی محمد قاسمی معاون امور بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان نیز گفت: با هدف نظارت مستقیم بر تولید مایع ضد عفونی، یک نفر بازرس در این کارخانه مستقر و از نزدیک روند تولید را بررسی خواهد کرد.

وی گفت: قیمت مصرف کننده محلول پس از بررسی های صورت پذیرفته و آنالیز قیمت بر اساس اعلام سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان ۱۰۶ هزار تومان به ازای بطری های ۴ لیتری جهت عرضه به داروخانه ها تعیین شده است .

قاسمی در ادامه گفت: محلول های ضد عفونی در اختیار یکی از شرکت های پخش دارویی استان قرار خواهد گرفت تا با نظارت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بین داروخانه ها توزیع شود.