مدیر کل راهداری و حمل و نقل و جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: ۲ میلیون و ۲۹۸ هزار و ۸۲۱ تن کالا در یازده ماهه سال جاری از طریق پایانه های مرزی میلک و میرجاوه در این استان جابجا شده است .

به گزارش سنت نیوز، علی خانقائی بیان کرد: پایانه های مرزی میلک و میرجاوه از جایگاه ویژه ای در صادرات و واردات، ترانزیت کالا و نیز تردد مسافر برخوردارند به طوری که مجموع ترانزیت انجام شده این پایانه های مرزی در این مدت۶۱۵  هزار و۴۱۵ تن بوده که سهم پایانه مرزی میلک۳۷۷ هزار و ۵۵۰ تن و سهم پایانه مرزی میرجاوه ۲۳۷ هزار و ۸۶۵ تن بوده است .

وی ادامه داد: در یازده ماهه سال جاری واردات کالا به کشور از طریق پایانه مرزی میرجاوه ۱۱۹ هزار و ۷۳۰ تن بوده است. همچنین در زمینه صادرات، در همین مدت  ۹۴۵ هزار و ۳۷۵ تن کالا به کشور افغانستان از طریق پایانه مرزی میلک و ۶۱۸  هزار و ۳۰۱ تن کالا به کشور پاکستان از طریق پایانه مرزی میرجاوه صادر شده است .

وی با بیان اینکه سهم تردد مسافر از پایانه مرزی میلک ۳۱۹ هزار و ۹۰۴ نفر و پایانه مرزی میرجاوه ۲۹۵ هزار و ۶۹۶  نفر بوده است گفت: مجموعا ً۶۱۵ هزار و۶۰۰ نفر مسافر در یازده ماهه امسال از این دو پایانه تردد نموده اند که رشد۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می دهد .

خانقائی با بیان اهمیت بندر اقیانوسی چابهار گفت: حجم ترانزیت ورودی به بندر چابهار که از طریق مرز میلک خارج شده است۴۲ هزار و ۳۳۳ تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با ۵۷ هزار و۸۹۲ تن، کاهش۲۷ درصدی را نشان می دهد .

وی اظهار کرد: جابجایی کالا در یازده ماهه سال جاری در پایانه های مرزی میلک و میرجاوه توسط ۹۴هزار و ۵۳۲ دستگاه کامیون انجام شده است که ۵۲ هزار ۸۳۸ دستگاه آن مربوط به پایانه مرزی میلک و  ۴۱هزار و ۶۹۴ دستگاه مربوط به پایانه مرزی میرجاوه است.