معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: از ابتدای شروع طرح نوروزی تا این لحظه ۷۹۲ تصادف شهری و برون‌شهری در سیستان و بلوچستان رخ داده است که در پی آن ۱۷ نفر از هم‌وطنان ما جان باختند.

به گزارش سنت نیوز، حسن شه بخش اظهار داشت: از ۲۵ اسفند تا صبح امروز ۴۴۰ حادثه تصادف شهری و ۳۵۰ حادثه جاده‌ای در سطح استان رخ داده است که در پی آن‌ها ۹۸۸ نفر به‌وسیله اورژانس به بیمارستان‌ها، اورژانس و مراکز درمانی منتقل‌شده‌اند.

معاون مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به تعداد زیاد حوادث درون‌شهری افزود: در جریان حوادث درون‌شهری ۲ نفر فوت کردند و ۵۵۲ نفر مجروح شده‌اند که ۴۹۳ نفر به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها منتقل‌شده‌اند.

وی با بیان اینکه بیشتر تصادف درون‌شهری مربوط به حوزه اورژانس علوم پزشکی زاهدان بوده است، گفت: از ابتدای شروع طرح نوروزی تا امروز ۲۲۸ تصادف درون‌شهری در حوزه علوم پزشکی زاهدان رخ‌داده که در اثر آن ۲۵۹ نفر مجروح شده‌اند و متاسفانه یک نفر نیز فوت کرد.

شه بخش اضافه کرد: طی این مدت درحوزه دانشگاه‌های علوم پزشکی ایرانشهر و زابل نیز به ترتیب ۱۶۰ و ۵۲ تصادف درون‌شهری اتفاق افتاده که یک نفر در ایرانشهر فوت کرد و ۱۷۸ نفر در مجروح شدند از طرفی در تصادفات درون شهر حوزه دانشگاه علوم پزشکی ۵۶ نفر مجروح شدند.

معاون مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ادامه به حوادث برون‌شهری اشاره و عنوان کرد: در حوزه تصادف‌های جاده نیز بیشترین تصادف در حوزه مأموریت اورژانس علوم پزشکی ایرانشهر با ۱۵۰ تصادف رخ داده است که در پی آن چهار نفر فوت کرده و ۲۰۰ نفر مجروح شدند.

وی با بیان اینکه ۹۰ تصادف جاده در شمال استان رخ داده که در پی آن ۱۲۲ نفر زخمی شده‌اند، افزود: متأسفانه از مأموریت‌های اورژانس ۱۱۵ زابل هفت فوتی گزارش شده است.

شه بخش در ادامه گفت: بعضی از حوادث از طرف مردم به ۱۱۵ گزارش نمی‌شود و مصدومان و فوتی‌ها به‌صورت شخصی به بیمارستان‌ها منتقل می‌شوند که همین موضوع سبب تفاوت آمار اورژانس و پلیس‌راه است.

معاون مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همچنین به وضعیت ترافیکی روز سیزدهم فروردین اشاره کرد و گفت: در این روز تنها دو حادثه ترافیکی در جاده‌های شمال استان گزارش شد که ۶ نفر مجروح به بیمارستان منتقل و ۲۲ نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

وی خاطرنشان کرد: ۲۰ اکیپ اورژانس ١١۵ در آخرین روز از تعطیلات نوروزی با ۴۲ نفر نیرو و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک دستگاه موتور آمبولانس و یک فروند بالگرد در طرح روز طبیعت در مناطق گردشکری زاهدان حضور داشتند.