دوازدهمین دورۀ جشن پایان سال تحصیلی “روضهالاطفال مکی” و شعبه‌های وابسته به آن، چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ با حضور شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در مسجد جامع مکی زاهدان برگزار شد.

به گزارش سنت نیوز به نقل از «سنی‌آنلاین» اساتید، والدین نونهالان، طلاب و نمازگزاران در این جشن شرکت داشتند. تلاوت بخشی از سوره «الرحمن»، «آیه‌الکرسی»، «الفاتحه»، سخنانی در باب «حجاب» و «مناجاتی» توسط نونهالان پسر و دختر در این جشن اجرا شدند.
مولوی ابراهیم آبیل، مسئول روضه‌الاطفال مکی که میزبان این جلسه بود، ابتدا دربارۀ محبت آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم اشاره‌ای داشت و در ادامه گفت: کودکان از همه اقشار جامعه بیشترین آسیب‌پذیری را دارند، ما باید برای تربیت و تعلیم فرزندان برنامه‌ریزی داشته باشیم و همواره محبت و دوستی پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم را در وجودشان نهادینه کنیم.
مولوی آبیل در ادامه خاطرنشان ساخت: باید همه ما در قول و عمل خود محبت و دوستی پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم را داشته باشیم تا فرزندان‌مان عملکرد ما را ببینند و به آن اقتدا کنند و نیز به آن‌حضرت بیشتر از هر کسی دیگر اظهار محبت و دوستی کنند.

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در دوازدهمین دورۀ جشن پایان سال تحصیلی “روضه‌الاطفال مکی” و شعبه‌های وابسته به آن به موضوع تربیت فرزندان پرداختند و اظهار داشتند: کسانی که در فکر تعلیم و تربیت فرزندان‌شان هستند، زحمات و تلاش‌شان قابل ‌تقدیر و تشکر است.
ایشان ادامه دادند: امروزه ملت‌های آگاه در فکر تربیت نسل جدید هستند. آنها به علم و دانش فرزندان‌شان توجه می‌کنند تا نسل آینده‌‌شان باسواد و متخصص باشند.
مدیر دارالعلوم زاهدان برای موفقیت و سربلندی نسل آینده فراگیری «علم دانشگاهی» و «علم شریعت» را لازم و ضروری دانستند و ادامه دادند: باید والدین برای آینده دنیا و آخرت فرزندان‌شان برنامه‌ریزی داشته باشند و آنها را در همه ابعاد زندگی راهنمایی کنند تا راه خدا و رضایتمندی‌اش را جست‌وجو کنند و به آن برسند.
ایشان ملت‌هایی را که فقط به فکر آینده دنیای خود و فرزندان‌شان هستند و هیچ توجهی به آخرت ندارند، «زیانکار» توصیف کردند و گفتند: طبق آموزه‌های قرآن کسانی که تنها به فکر خوردونوش باشند و برای آخرت هیچ تلاش و کوششی نداشته باشند، انسان‌های غافل و زیانکاری هستند.
امام‌جمعه زاهدان بابیان اینکه «دنیا وسیله‌ای برای آبادانی آخرت است»، خاطرنشان ساختند: سنت و روش انبیا علیهم‌السلام این نیست که ما دنیا را کاملاً رها کنیم و تنها به فکر آخرت باشیم، بلکه راه اعتدال این است که به فکر آبادانی دنیا و آخرت باشیم.
ایشان در پایان تاکید کردند: بهترین پدر و مادر کسانی هستند که به فکر تعلیم و تعلم معنوی و دینی فرزندان‌شان هستند و همیشه برای بهتر بودن زندگی فرزندان‌شان باهم‌ مشورت می‌کنند