خانه » جهان اسلام » «جمعه خشم» در مسجدالاقصی/ ۳ فلسطینی به شهادت رسید

«جمعه خشم» در مسجدالاقصی/ ۳ فلسطینی به شهادت رسید

به گزارش سنت نیوز به نقل از منابع خبری، در این تظاهرات اعتراضی که به «جمعه خشم» نامگذاری شده بود، بر اثر شلیک گلوله و پرتاب گاز اشک‌آور از سوی نظامیان اسرائیلی، ۳ فلسطینی شهید و ۴۵۰ تن دیگر زخمی شدند.
“محمد محمود شرف”، “محمد ابوغنام” و “محمد خلف لافی” سه نوجوانی هستند که بر اثر شلیک مستقیم نظامیان اسرائیلی به شهادت رسیدند.
در این تظاهرات، ده‌ها فلسطینی نیز توسط نظامیان اسرائیل بازداشت شدند.
تظاهرکنندگان فلسطینی در اعتراض به اِعمال محدودیت‌های اخیر اسرائیل در مسجدالاقصی، خواستار برچیده شدن درهای الکترونیکی در قسمت ورودی‌های مسجدالاقصی شدند.
از سوی دیگر بر اثر حمله یک جوان فلسطینی با سلاح سرد به گروهی از شهرک‌نشینان صهیونیست در شهرک اشغالی “حلمیش” در شمال‌غرب رام‌الله، ۳ اسرائیلی کشته و یک تن دیگر زخمی شد.

سازمان ملل متحد ضمن انتقاد شدید از خشونت‌های نظامیان اسرائیلی علیه تظاهرکنندگان فلسطینی، خواستار توقف فوری خشونت‌ها در اطراف مسجدالاقصی شد.
محمود عباس، رئیس‌ تشکیلات خودگران فلسطین نیز در واکنش به اقدامات اخیر اسرائیل و مخالفت با نصب گیت‌های امنیتی الکترونیکی در ورودی‌های مسجدالاقصی، اعلام کرد: روابط با رژیم صهیونیستی را در تمام زمینه‌ها تا زمان آرام‌سازی اوضاع در قدس و توقف تجاوزات علیه مسجدالاقصی و دیگر مقدسات اسلامی قدس به حالت تعلیق درمی‌آورد.
همچنین “اسماعیل هنیه”، رئیس دفتر سیاسی حماس، گروه‌های فلسطینی را بر توافق در مورد اتخاذ استراتژی واحد جهت مقابله با اقدامات اخیر اسرائیل فراخواند.
برخی از کشورهای عربی و اسلامی نیز پس از برگزاری نماز جمعه با برپایی تظاهرات به اقدامات اشغالگرانه اسرائیل اعتراض کردند؛ اردن، تونس، ترکیه، مالزی، موریتانی، اندونزی، سودان، لبنان، کویت، مصر و یمن ازجمله کشورهایی هستند که روز گذشته شاهد برگزاری تظاهرات مردمی علیه رژیم صهیونیستی بودند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*