معاونت فنی صداوسیمای سیستان و بلوچستان پیرو انتقاد و اعتراضاتی که در گروه های مجازی مبنی بر قطع شدن شبکه هامون حین سخنرانی مولوی عبدالحمید در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران که با حضور رئیس جمهور رخ داده است:

به گزارش سنت نیوز؛ در هنگام پخش زنده جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران با حضور دکتر روحانی در دو مرحله ، مرحله اول هنگام سخنان جناب مولوی عبدالحمید ومرحله دوم در بین سخنان وزیر بهداشت به دلیل نقص فنی ایجاد شده آن هم به دلیل تداخل فرکانسی از ماهواره قطع گردید که پس از بررسی وهماهنگی لازم با امور ماهواره سازمان و تغییر فرکانس ایجاد شده مشکل حل شد .
درهمین راستا متاسفانه قضاوت ها وپیش داوری هایی کاملا مغرضانه وبه دور از انصاف توسط برخی افراد ناآگاه در فضای مجازی منتشر شد که خستگی بیش از ده روز ماموریت شبانه روزی همکاران تولید ، خبر و فنی را که به منظور پوشش زنده مناطق سیل زده در بلوچستان که کما‌کان نیز حضور دارند را چندین برابر کرد.
ای کاش منتقدین شبکه هامون قبل از اینکه دست به قلم شده ویا به جهت قدرت در اختیار داشتن تریبون بدون آنکه این شبکه را ببینند اقدام به فرافکنی وقضاوت نمایند ، می دانستند که :
شبکه های از جمله شبکه های ملی کلیه اطلاعات و تصاویری که از این استان پخش می نمایند از این شبکه دریافت می کنند . یعنی آنچه که سایر شبکه ها در خصوص استان بدان می پردازند ، نتیجه زحمات و فعالیت های مدیریت و پرسنل این شبکه است .
ای کاش قبل از هر انتقادو قضاوتی ، شبکه استانی خود را می دیدند تا بدانند تا کنون بیش از ۵۰۰۰ هزار دقیقه این شبکه به تنهایی تصاویر، اخبار وجزییات مربوط به سیل بلوچستان را که وظیفه ذاتی اوست را هم خود به تصویر کشیده وهم در اختیار سایر شبکه ها و رسانه ها قرار داده.
ای کاش قبل از هرگونه فرافکنی افکار می دانستند شبکه هامون از همان ابتدای وقوع سیل شخص مدیر کل به همراه برخی معاونین وتعداد ۴۰ نفر از پرسنل همین شبکه به همراه کلیه تجهیزات فنی شامل SNG ، واحد سیار تلویزیونی و … به منظور به تصویر کشیدن خرابی ها و رساندن صدای مردم مظلوم آسیب دیده از سیل با هدف رساندن کمک به کلیه مناطق آسیب دیده ، در منطقه حضور داشته وهنوز هم حضور دارند .
ای کاش می دانستند برای اینکه نقاطی از دید رسانه و شبکه استانی هامون خارج نشود وحق مطلب ادا شود، مدیریت شبکه از استانهای دیگر مانند خراسان جنوبی ، یزد ، کرمان و تهران درخواست کمک و اعزام گروه های خبری ، تولیدی ، فنی وتجهیزاتی نمود.