دستیار رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ها از مخالفت دولت با محدودیت‌های اعمال شده برای امام جمعه زاهدان و چند چهره دیگر مذهبی و سیاسی اهل تسنن خبر داد.


به گزارش سنت نیوز، حجت‌الاسلام علی یونسی دستیار رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درخصوص محدودیت‌های موجود برای مولانا عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان و بعضی دیگر از چهره‌های مذهبی و سیاسی اهل سنت گفت : دولت با این محدودیت‌ها مخالف است.
وی درباره اقداماتی که دولت برای رفع این محدودیت‌ها انجام داده است،‌ افزود : ما صحبت‌های زیادی در این خصوص با مراکز مختلف داشته‌ایم و اقدامات بسیاری هم در این رابطه انجام داده‌ایم.
یونسی همچنین به مراسم روز عید قربان در کشور اشاره کرد و یادآور شد : به منظور برگزاری بدون مشکل نماز عید قربان اهل تسنن نیز تلاش‌هایی داشتیم که برگزاری نماز این روز آن‌ها بدون مشکل اقامه شد.
گفتنی است، سال گذشته شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به محدودیت‌های خود و بعضی دیگر از چهره‌های مذهبی و سیاسی اهل سنت گلایه کرد و دفتر رهبر انقلاب بعد از مدت کوتاهی نامه‌ای دراین باره منتشر کرد که در آن تاکید شده بود همه ارکان جمهوری اسلامی موظفند براساس معارف دینی و قانون اساسی هیچ‌گونه تبعیض و نابرابری بین ایرانیان از هر قوم و نژاد و مذهبی روا ندارند.