مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: صنعتگرانی از آسیا تا اروپا در بخش بین‌الملل جشنواره مد و لباس فجر ۲۵ تا ۲۸ بهمن‌ماه به میزبانی چابهار شرکت می‌کنند .

به گزارش سنت نیوز، عبدالرحیم کردی اظهار کرد: بخش بین‌الملل جشنواره مد و لباس فجر امسال باحضور کشورهایی از آسیای میانه، آسیای جنوبی، تا اروپا ۲۵ تا ۲۸ بهمن‌ماه در چابهار برگزار می‌شود و صنعتگران این کشورها به همراه صنعتگران عمدتا سوزن‌دوز بلوچ دستاوردهای خود را به‌نمایش می‌گذارند .
وی افزود: هدف ما از برگزاری این جشنواره در چابهار، برندسازی و تجاری‌سازی نقوش منحصر به فرد بلوچ در سوزن‌دوزی است؛ می‌خواهیم فرهنگ اصیل بلوچ تلفیقی با مد روز شود و با برند متناسبی در بازار جهانی ارائه شود .
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: برگزاری بخش بین‌الملل جشنواره مد و لباس فجر به ما این امکان را می‌دهد که پیوند‌های نقوش محلی بلوچستان که با برخی همسایگان یکسان است، مستحکم‌تر شود و با ارائه، ثبت و ظبط مناسب آن، کشور و کسی نتواند این نقوش منحصر به فرد را کپی‌برداری کند،کمااینکه به‌دلیل برخی اهمال‌ها تاکنون کپی‌برداری اتفاق اتفاده است .
کردی خاطرنشان کرد: یکی‌از مهم‌ترین بخش‌هایی که در این جشنواره دنبال می‌شود، تبادل هنر و دانش صنعتگران ما با صنعتگران دیگر کشورهای شرکت‌کننده است؛ در اثنای جشنواره کارگاه‌هایی پیش‌بینی شده که صنعتگران ما به‌همراه صنعتگران دیگر کشورهای شرکت‌کننده باهم به تبادل هنر،فن و دانش می‌پردازند تا برای برند‌سازی،تجاری‌سازی و ثبت و ظبط بهتر از تجربیات و فنون ‌هم بهره‌گیرند.