تعدادی از بودائیان افراطی در سریلانکا با حمله به یکی از مساجد این کشور خسارات فراوانی را بر جای گذاشتند

به گزارش سنت نیوز به نقل از خبرگزاری الیوم السابع؛ پلیس سریلانکا با اعلام این خبر، تصریح کرد: در پی تشدید درگیری‌های نژادی در منطقه «دیگانا»، جمعی از بودائیان افراطی به یکی از مساجد این منطقه حمله کرده و خسارت‌هایی را به آن وارد کردند.

براساس گزارش پلیس، در درگیری‌های میان مسلمانان و بودائیان در این منطقه چند تن مجروح شدند و هم اکنون نیروهای پلیس به منظور تسلط بر اوضاع در  شرق این کشور حضور دارد.

برخی بودائیان مدعی شده‌اند که مسلمانان ساکنان این منطقه را وادار می‌سازند که به اسلام روی آورند و اماکن باستانی بودائیان را تخریب می‌کنند.

بودائیان سینهالی در برخی مناطق سریلانکا از جمله شهر «کندی» این کشور مدتی است که به صورت شبانه به محل زندگی، کسب و کار و مساجد مسلمانان حمله کرده و به اعمال خشونت علیه آنها دست می‌زنند.

یادآور می شود؛ خشونت‌ها علیه مسلمانان از ۱۳ اسفندماه و در پی مرگ یک جوان بودایی در جریان درگیری میان بودائیان سینهالی با گروهی از مسلمانان شدت گرفته است؛ به طوری که برخی عناصر وابسته به اکثریت بودایی سینهالی اقدام به تخریب ۲۰۰ واحد مسکونی و تجاری متعلق به مسلمانان کرده و به ۱۱ مسجد حمله‌ور شده‌اند.