سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از حمل بیش از ۲ میلیون و ۷۲۴ هزار تن کالا در استان طی سه ماهه اول سال خبر داد.

به گزارش سنت نیوز؛ ایوب کرد بیان کرد: در سه ماهه اول سال جاری روزانه به طور متوسط بیش از ۲۹ هزار تن کالا در استان بارگیری و به مقاصد حمل توسط صاحبان کالا، حمل شده است.
وی با بیان اینکه این مقدار کالا به طور متوسط توسط روزانه هزار و ۸۴۰ سفر ناوگان باری حمل شده است، افزود: بر این اساس از ابتدای سال تا پایان خرداد ماه مجموعاً ۲ میلیون و ۷۲۴ هزار و ۵۱۰ تن کالا از طریق ۱۷۱ هزار سفر ناوگان باری در استان حمل شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۴۷ درصد در تناژ و ۵۱ درصد در تعداد سفر افزایش نشان می دهد.
به گفته این مسئول، از این میزان کالا بیش از ۲۷۲ هزار و ۶۳۴ تن مربوط به حمل کالاهای اساسی از بندر چابهار بوده که عمدتاً شامل محموله های شکر، برنج، گندم و ذرت، می باشد.
وی بیان کرد: در سال جاری تا کنون ۴ فروند کشتی حامل کالاهای اساسی دولتی با تناژ ۷۲ هزار و ۴۳۳ تن، وارد بندر چابهار شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۱۷۵ درصد در میزان کالا و ۱۰۰ درصد در تعداد کشتی های وارده، افزایش داشته است.
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خاطر نشان کرد: در سال جاری به منظور کنترل ترفیک ناوگان اعزامی به بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار، تسریع در ساماندهی ناوگان باری، کاهش و مدیریت هزینه های مترتب بر حمل بار از جمله مبالغ ورودی پایانه های بار و کمیسیون های پرداختی توسط رانندگان، نسبت به تهیه و تدوین نرم افزار اختصاصی بر بستر وب و با استفاده از دوربین های پلاک خوان درب های ورودی و خروجی پایانه بار چابهار راه اندازی شده است که این امر ضمن تامین رضایت صاحبان کالا، رانندگان و شرکت های حمل و نقل، باعث روان شدن فرآیند مستمر ورود و خروج ناوگان از اسکله های صدرالاشاره شده است.