جانشین مدیریت سازمان حج و زیارت سیستان و بلوچستان مسن‌ترین زائر سیستان و بلوچستان ۹۲ سال سن دارد و کم سن و سال‌ترین زائر نیز ۸ ساله است.

به گزارش سنت نیوز،  محمدتقی سرحدی جانشین مدیریت سازمان حج و زیارت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه امسال هزار و ۵۹۰ زائر در قالب ۱۱ کاروان از فرودگاه زاهدان به سرزمین وحی اعزام می‌شوند اظهار داشت: از این تعداد ۸ کاروان اهل سنت و ۳ کاروان اهل شیعه هستند.

جانشین مدیریت سازمان حج و زیارت سیستان و بلوچستان گفت: هفت پرواز کار اعزام زائران سیستانی و بلوچستانی از ۲۶ تا ۲۹ تیرماه به سرزمین وحی را بر عهده دارند که برگشت این زائران نیز از ۲۶ مردادماه به استان آغاز خواهد شد.

وی افزود: خانمی ۹۲ ساله از زاهدان مسن‌ترین و زائری ۷ ساله از چابهار نیز کوچک‌ترین زائر حج تمتع امسال از سیستان و بلوچستان هستند که این ۲ با یکدیگر ۸۵ سال اختلاف سنی دارند.

سرحدی خاطرنشان کرد: از مجموع زائران سیستانی و بلوچستانی که در قالب ۱۱ کاروان قرار است اعزام شوند ۹۵۲ نفر مرد و ۶۳۷ نفر خانم هستند.

وی با اشاره به پرداخت الکترونیکی عوارض خروج از کشور گفت: افراد باید با مراجعه به وب سایت امور مالیاتی یا با استفاده از اپلیکیشن بله این پرداخت را انجام دهند.

جانشین مدیریت سازمان حج و زیارت سیستان و بلوچستان عنوان کرد: امشال ۱۴ قلم دارو ممنوعه به زائران اعلام شده که اگر زائری احتیاج به داروی خاصی داشت باید نسخه خود را با مهر پزشک کاروان همراه داشته باشند.