خانه » سیستان و بلوچستان » خشکسالی، هفت هزار نفر شتر منطقه خاش را تحت تاثیر قرار داده است

خشکسالی، هفت هزار نفر شتر منطقه خاش را تحت تاثیر قرار داده است


به گزارش سنت نیوز، امان الله طوقی در بازدید از اراضی کشاورزی این شهرستان با تاکید بر دور شدن از مصرف فراوان آب در کشاورزی های سنتی و روی آوردن به کشت های با نیاز آبی بسیار کم مانند گیاهان دارویی، زعفران، تولیدات گلخانه ای، پسته و غیره اظهار داشت: بهترین شیوه برای مقابله با شرایط بحرانی استفاده درست از منابع آب
طوقی با برشمردن پتانسیل های ارزشمند کشاورزی و منابع طبیعی در این شهرستان گفت: خشکسالی های پی در پی که وارد بیست و یکمین سال خود شده، خسارتهای فراوانی را به بخش کشاورزی و منابع طبیعی وارد کرده است .
وی اظهار داشت: مبارزه با آفات کشاورزی در دستور کار جهاد کشاورزی خاش قرار گرفته، ولی به لحاظ خشکسالی ها و خشک شدن چاهها و قنوات و چشمه سارها جبران خسارتها بسیار دشوار بوده است .
طوقی ادامه داد: افزون بر پنج هزار هکتار سامانه نوین آبیاری در خاش اجرا شده و چند هزار هکتار نیز تهیه طرح شده و تلاش کرده ایم الگو های کشت را تغییر بدهیم و گونه های گیاهی با نیاز آبی کم مورد توجه قرار گرفته اند .
مدیر جهاد کشاورزی خاش محدودیت مالی و مشکلات اعتباری را از عوامل تاثیرگذار در اجرای پروژه ها عنوان و تاکید کرد: اسناد خزانه مقداری در کارها اختلال ایجاد کرده که امیدواریم با حمایتهای ویژه و نگاه بلند دولت بتوانیم خدمات شایسته ای را به جامعه هدف ارائه بدهیم .
طوقی تاکید کرد: به همت ادارات تعاون روستایی و غله خاش افزون بر یکهزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان خاش خریداری شده است .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*