عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، رایگان‌شدن آب و برق مدارس را ضروری دانست و گفت: اگر امروز این تبعیض معکوس را برای آموزش‌وپرورش قائل نشویم در آینده با ضررهای بسیاری روبرو خواهیم شد. به گزارش سنت نیوز محمدباسط درازهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رایگان‌شدن آب و برق مدارس را ضروری دانست […]

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، رایگان‌شدن آب و برق مدارس را ضروری دانست و گفت: اگر امروز این تبعیض معکوس را برای آموزش‌وپرورش قائل نشویم در آینده با ضررهای بسیاری روبرو خواهیم شد.
به گزارش سنت نیوز محمدباسط درازهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رایگان‌شدن آب و برق مدارس را ضروری دانست و گفت:

آموزش و پرورش خانواده بزرگی است که با درآمد فعلی، توان ارائه خدمات آموزشی را نیز از دست داده است، لذا پرداخت هزینه‌های آب و برق و گاز برای آن غیرممکن شده است؛ به همین دلیل باید کمک کرد در بودجه سال ۹۷ این دست از هزینه‌های مدارس همانند مساجد رایگان شوند.
نماینده مردم سراوان، سیب‌وسوران و زابلی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگرچه به وزارت نیرو در پی رایگان‌شدن این مهم فشار مالی وارد می‌شود، اما دولت باید باری از دوش آموزش‌وپرورش به‌عنوان وزارتخانه‌ای پرخرج و بدون هیچ‌گونه منبع درآمدی بردارد.
وی اضافه کرد: باید کمک کرد تا آموزش‌وپرورش بتواند رسالت اصلی خود را با کیفیت بیشتری تحقق بخشد چراکه مشکلات مالی و بدهی‌های متعدد سبب شده آموزش‌وپرورش از رسالت خود دور شود و این آسیب بزرگ امروز کشور است.
درازهی ادامه داد: رایگان‌شدن هزینه آب و برق و گاز مدارس برای دولت کار آسانی نیست اما باید بودجه‌ای برای آن تعریف کند؛ همان طور که این کار را برای امورات بسیاری از دستگاه‌های دیگر کرده است. اگر امروز این تبعیض مثبت را برای آموزش‌وپرورش قائل نشویم در آینده با ضررهای بسیاری مواجه خواهیم شد.
عضو کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس شورای اسلامی پایین‌آمدن راندمان نیروهای انسانی در همه ابعاد همچون تخصص شغلی، اخلاقی، انسانی و… را از جمله آسیب‌هایی دانست که بر اثر بی‌توجهی به آموزش‌وپرورش نمود خواهد داشت.