معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان از آغاز توزیع شیر رایگان در مدارس استان از هفته آینده خبر داد.

به گزارش سنت نیوز،  رضا صباغی در جلسه کمیته استانی توزیع شیر مدارس که در دفتر مدیر کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان برگزار شد به اهمیت ولزوم توزیع شیر در مدارس اشاره کرد و گفت: طبق قانون بودجه ۹۸،شیر رایگان با اعتبار ۱۰۰میلیارد تومان در مدارس هشت استان ایلام، بوشهر، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خوزستان، کرمان، کهکیلویه و بویراحمد و هرمزگان توزیع می شود.
وی با بیان اینکه توزیع شیر در مدارس استان بعد از ۲ سال و با اختصاص ۲۳ میلیارد تومان در حال انجام است، افزود: بیش از ۶۹۸ هزار دانش آموز مقاطع پیش دبستانی،ابتدایی و متوسطه  اول مدارس دولتی و غیر دولتی  استان، ۱۴ میلیون و ۴۱۷ هزارو ۳۱۲ پاکت شیر رادر ۲۰ نوبت تا پایان سال تحصیلی دریافت می کنند.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی منابع  اداره کل آموزش و پرورش استان در ادامه بر استفاده از ظرفیت واحدهای تولیدی شیر در استان تاکید کرد و ادامه داد: با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی توزیع شیر وارد شده به استان در مدارس در کوتاهترین زمان انجام می پذیرد.
صباغی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط نگهداری متفاوت،کنترل توزیع شیر در مدارس از اهمیت خاصی برخوردار است.