اپوزیسیون پاکستان خواستار آغاز تحقیقاتی قضایی در خصوص “تقلب” در انتخابات این کشور شد.


به گزارش سنت نیوز، به نقل از خبرگزاری رویترز، عمران خان، نامزد حزب تحریک انصاف پاکستان در انتخابات هفته گذشته این کشور، موفق به شکست مسلم لیگ نواز شد.
نواز شریف، نخست وزیر سابق پاکستان طی کمپین خود برای این انتخابات اظهار کرد، ارتش در سیستم قضایی نفوذ کرده تا او برای دور دوم در انتخابات این کشور پیروز نشود. ارتش اما این اظهارات را تکذیب کرده است.
یکی از رهبران ارشد حزب مسلم لیگ نواز به خبرنگاران گفت: خواستار تشکیل کمیسیونی قضایی برای تحقیقات در خصوص اتفاقاتی هستیم که در ۲۵ ژوئیه صورت گرفته است.
مشاهدالله خان، یکی دیگر از رهبران ارشد این حزب نیز به خبرنگاران گفته است: مسلم لیگ نواز این انتخابات را قانونی نمی‌داند و ما آماده‌ایم تا جنبش خود را علیه این تقلب همراه با دیگر احزاب آغاز کنیم.
تحریک انصاف پاکستان در انتخابات این کشور از آنچه انتظار می‌رفت بهتر ظاهر شد و ۱۶.۸۶ میلیون رای را از آن خود کرد و مسلم لیگ نواز با ۱۳ میلیون رای، از آن شکست خورد. تحریک انصاف مذاکرات ائتلافی خود را با دست‌کم یک حزب کوچکتر و سیاستمداران مستقل آغاز کرده است.
در همین حال یک مقام دولتی و حزب شریف اظهار کرده‌اند که او به دلیل احتمال مشکل قلبی به بیمارستانی در اسلام‌آباد منتقل شده و تحت درمان است.