رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور دومین اخطاریه دریایی این اداره کل و توصیه به خودداری از رفتن به دریای عمان گفت: رشد ابرهای همرفتی در جنوب استان و وزش باد شدید از روز شنبه دریای عمان را بارانی، مواج و متلاطم می‌کند

به گزارش سنت نیوز؛ علی ملاشاهی اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی از روز شنبه با کشیده شدن سامانه همرفتی بر روی سواحل و دریای عمان، شرایط برای ریزش های رگباری، تندبادهای شدید لحظه‌ای، تگرگ و صاعقه در این مناطق فراهم می شود.
وی با بیان اینکه امشب نیز شرایط برای رشد ابرهای جوششی و فعالیت سامانه در سواحل و دریا مهیاست، ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود ارتفاع موج در دریای عمان از روز شنبه تا دوشنبه بین یک تا دو متر افزایش یابد و دریا مواج و طوفانی شود.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: جهت وزش باد شدید بر روی دریا، شرقی تا جنوب شرقی خواهد بود.
ملاشاهی با بیان اینکه شرایط پیش رو احتمال اختلال در تردد دریایی را به شدت افزایش می دهد، گفت: توصیه می‌شود تا روز دوشنبه از تردد شناورهای سبک و قایق‌های تفریحی کوچک در دریای عمان اجتناب شود.