مولانا عبدالحمید در نامه‌ای به دکتر روحانی؛ رئیس‌جمهور، با اشاره به «انسداد مرزها» و مشکلات معیشتی مردم استان‌های سیستان‌وبلوچستان و کردستان به‌ویژه شهرستان “بانه”، خواستار «رسیدگی ویژه» به این موضوع شدند.

به گزارش سنت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید در این نامه به «اظهار نارضایتی» مردم استان‌های سیستان‌وبلوچستان و کردستان به‌ویژه شهرستان «بانه» اشاره کردند که به دلیل «وضعیت نامناسب اقتصادی» ناشی از «انسداد مرزها» به‌وجود آمده است.
در بخشی از نامۀ مولانا عبدالحمید به دکتر روحانی، از در دست‌گرفتن تبادلات مرزی توسط «برخی ارگان‌ها» اظهار نگرانی شده و آمده است: تبادلات مرزی ازجمله تجارت سوخت که مردم استان‌های مرزی از طریق آن امرار معاش می‌کنند، قبلا توسط مردم صورت می‌گرفت، اما انسداد مرزها و در دست‌گرفتن این نوع تبادلات توسط برخی ارگان‌ها منجر به حاشیه‌راندن مردم شده است.
امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان در ادامه تصریح کردند: «اشتغال برای مردم استان‌های مرزی حیاتی و نجات‌بخش و ساماندهی و قطع منافع ادارات دولتی که تجارت را در اختیار گرفته‌اند به نفع مردم حاشیه‌نشین کشور است.»
مولانا عبدالحمید در پایان این نامه از دکتر حسن روحانی؛ رئیس‌جمهور خواستند که «با اقدام عاجل و رسیدگی ویژه، نگرانی‌های مرزداران غیور را مرتفع نماید.»