پرویز پرستویی و علیرضا خادم از هیئت مدیره مجمع خیرین کشور خواستند از ظرفیت های حقوقی خود برای پیگیری وضعیت افراد فاقد شناسنامه در مناطق مرزی استفاده کند.

به گزارش سنت نیوز، یکصد و هشتادمین جلسه هیئت مدیره مجمع خیرین کشور با حضور پرویز پرستویی و رسول خادم برگزار شد.

در این جلسه رسول خادم رئیس هیئت مدیره موسسه خیریه خادمین علی ‏ابن ابی‏ طالب، گزارشی از فعالیت‌های موسسه خیریه متبوع خود ارائه کرد.

وی گفت: در مسیری که به نام توسعه در کشور طی شد، بسیاری از مردم محروم ما در اقصی نقاط مرزی کشور نه تنها از قافله توسعه جا مانده‌اند، بلکه امروز در گذران حداقل‌های زندگی با مشکلات عدیده مواجه هستند.

خادم در بخش دیگری از صحبت‌هایش به مشکل نداشتن شناسنامه تعداد زیادی از هموطنان مرزنشین اشاره کرد و گفت: کسی که شناسنامه ندارد، یعنی هویت ندارد و از بسیاری از حقوق شهروندی خود محروم است.

وی در پایان با بیان اینکه در خصوص مشکلات شناسنامه هموطنانمان، روایت مسئولان با واقعیت‏‌های اجتماعی بسیار متفاوت است، از مجمع خیرین کشور برای ورود به رفع این مشکل استمداد کرد.

همچنین پرویز پرستویی در این جلسه گفت: من بزرگ شده جنوب تهران هستم و همواره یکی از دغدغه‌هایم این بود که اگر روزی توانستم و توانش را داشتم، تریبون طرح مشکلات محرومان باشم و شایسته نام جمهوری اسلامی نیست که برخی از شهروندانش بیش از ۸۰ سال بدون شناسنامه زندگی کرده باشند. ۸۰ سال بدون شناسنامه آن هم در خانواده‌هایی که ۸ تا ۱۰ عضو دارند، فاجعه است. یعنی معلوم نیست که فرزندان این خانواده با هم خواهر و برادر هستند و در جایی به ثبت نرسیده است. من هم به مانند آقای خادم از شما تقاضا می‌کنم توان حقوقی خود را به کار بندید و مشکل بی‏ شناسنامه ‌ها را حل کنید.

لازم به ذکر است،  پرویز پرستویی و علیرضا خادم طی سالیان اخیر اقدامات خیریه خوبی در بلوچستان انجام داده اند.