دهمین نـشسـت هم اندیشی علماءسراوان وحومه مسجدجامع مدنی بخشان روز پنجشنبه ۲۵ مرداد۱۳۹۷ش


به گزارش سنت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مدرسه دارالقرآن سراوان ، دهمین نشست هم اندیشی علمای شهر و حومه سراوان بعد از ظهر پنجشنبه ۲۵ مرداد ۹۷ برابر با ۴ ذی الحجه ۱۴۳۹ه.ق در مسجد جامع مدنی بخشان برگزار شد.
مطالب و موارد مطرح شده در این نشست به شرح ذیل بوده است:
– این نشست با قرائت قرآن توسط قاری محمد سپاهی (استاد صوت و لحن مدرسه دارالقرآن سراوان) آغاز و پس از آن مولوی محمود درزاده سخنانی را در موضوع تهاجم فرهنگی ایراد نمود.
– در بخش گزارشات ، فعالیت های دینی مدارس و مساجد سراوان در تابستان امسال توسط حضار جلسه شرح داده شد و در ادامه حاج ملک محمد ملازهی مطالبی را تحت عنوان «ناصح بودن علما» بیان نمود.
– در ادامه پس از اقامه نماز عصر به امامت مولانا عبدالصمد ساداتی ، مولانا محمد عیسی حسین بر از علمای قدیمی و با تجربه شهر نصایحی را برای علمای حاضر در جلسه بیان داشتند. ایشان در بخشی از سخنان خود به بیان اینکه علما برای عموم مردم و متبعین خویش در امور شریعت و سنت الگو هستند پرداختند و افزودند: علما باید به این موضوع توجه داشته باشند و بر سنت ها و احکام شرعی به طور کامل پایبند باشند.
– در پایان مولانا عبدالصمد ساداتی برای حاضرین جلسه نصایحی را ایراد نمودند. ایشان در بیانات خود در مورد به کارگیری حکمت و بصیرت عالمانه در امر به معروف و نهی از منکر تاکید نمودند.
– تاریخ برگزاری جلسه بعدی ۱۲ مهر برابر با ۲۴ محرم از عصر تا مغرب در مدرسه مجمع العلوم سرجو معین شد. این نشست با دعای مولانا محمد عیسی حسین بر به پایان رسید.