دولت باید معافیت های لازم را برای سرمایه‌گذاران در بخش معدن و شیلات در نظر بگیرد تا موجب تشویق و جذب دیگر سرمایه‌گذاران در این بخش‌ها شود


به گزارش سنت نیوز، دانیال محبی عصر امروز در جلسه تسهیل توسعه پروژه‌های اقتصادی استان سیستان و بلوچستان بر نقش مهم دستگاه‌های متولی در بررسی همه جانبه طرح‌های اقتصادی و میزان موفقیت طرح برای سرمایه‌گذاری تاکید کرد.
جلسه تسهیل توسعه پروژه‌های اقتصادی استان به ریاست استاندار و با حضور معاون هماهنگی و پیگیری امور استان‌های ریاست جمهوری و سایر مسئولین ذیربط در استانداری برگزار شد.
استاندار سیستان و بلوچستان در این نشست اظهار داشت: گذشته سیستان و بلوچستان بر مبنای تجارت و بازرگانی بوده است و این موضوع نقش قابل توجهی در معیشت مردم منطقه داشته است که شرایط اقلیمی و نبود صنعت باعث گرایش مردم به این بخش شده است.
دانیال محبی ادامه داد: بستر خشک و کم آب این استان به گونه ای است که سرمایه گذاری در هر بخشی نتیجه بخش نیست و در بخشهای خاصی این ظرفیت وجود دارد.
استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: افرادی که در این استان سرمایه‌گذاری کرده‌اند و تاکنون موفق بوده اند، افراد توانمندی هستند که توانسته اند با وجود شرایط خاص و دوری از مرکز این طرح ها را به سرانجام برسانند و تداوم بخشند.
محبی تصریح کرد: دستگاه‌های متولی امر سرمایه گذاری وظیفه مهمی بر عهده دارند، چرا که سرمایه گذار در این راه سرمایه خود را هزینه میکند، لذا باید طرح را از جوانب مختلف بسنجند و موفقیت طرح را در آینده مورد بررسی قرار دهند.
استاندار تاکید کرد: مدیران شرکت‌های بیمه و مدیران بانک‌های مشارکت کننده نیز موظف به بررسی طرح و تضمین موفقیت طرح هستند.
وی با بیان اینکه دستگاه‌های متولی قبل از سرمایه گذاری باید مطالعات لازم را انجام دهند، افزود: استان سیستان و بلوچستان از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های معدن و صیادی برخوردار است و دولت باید معافیت های لازم را برای سرمایه گذاران در این زمینه در نظر بگیرد تا مدلی موفق ایجاد شود و موجب تشویق و جذب دیگر سرمایه گذاران در این بخش ها شود.
احمدی معاون هماهنگی و پیگیری امور استان‌های ریاست‌جمهوری در این جلسه اظهار داشت: در بحث تسهیل در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های اقتصادی استان در هر جایی که گرهی وجود داشته باشد، ورود پیدا می‌کنیم.
وی افزود: ارائه اطلاعات از پروژه های اقتصادی و مشخص نمودن نوع مشکل لازم است تا بتوانیم گره‌گشایی کنیم و بستر سرعت و تسهیل را فراهم آوریم. حفظ تولید و موقعیت و ایجاد فرصت شغلی در پروژه اقتصادی بسیار مهم است ولی نباید به قیمت نابود کردن یک سرمایه‌گذار باشد.
معاون هماهنگی و پیگیری امور استان‌های ریاست جمهوری تاکید کرد: مشکلات واحدهای اقتصادی باید از زبان خود این سرمایه‌گذاران شنیده شود و در صورت نیاز جلسات پیگیری با بیمه ها و بانک ها تشکیل و تصمیمات لازم گرفته شود.
وی اضافه کرد: مردم این استان مردمی صبور و شایسته احترام و تکریم هستند، چراکه با وجود بی آبی و عدم امکان کشاورزی و صنعت، شرایط سختی برای زندگی دارند و این مسائل، مسئولیت ما مدیران را بسیار سنگین‌تر می‌کند.
احمدی از استاندار سیستان و بلوچستان به خاطر انجام بیشترین تعداد مکاتبات با دفتر ریاست جمهوری و پیگیری های متعدد وی در راستای حل مسائل مربوط به استان تشکر و قدردانی کرد.