سخنگوی والی ولایت هلمند در جنوب افغانستان اعلام کرد که در یک حمله انتحاری به کاروان نیروهای امینتی افغان دو سرباز پلیس این کشور کشته و ۵ سرباز ارتش ملی زخمی شده‌اند.

به گزارش سنت نیوز به نقل از بی بی سی، عمر زواک به بی‌بی‌سی گفت که این حمله انتحاری حوالی ظهر امروز، شنبه، ۲۶ میزان/ مهر به وقت محلی، در مسیر شاهراه کابل-قندهار در دو راهی سنگین رخ داده است.

به گفته او فرد انتحاری خودرو مملو از مواد انفجاری خود را به کاروان نیروهای امنیتی افغان کوبید و منفجر کرد. در این حادثه یک تانکر نفت کش نیز منفجر شده است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این بمبگذاری را به عهده نگرفته، اما مقامهای دولتی معمولاً گروه طالبان را مسئول چنین حملات می‌دانند.

۱۹ مهر ماه نیز انفجار انتحاری در برابر ورودی مقر فرماندهی پلیس این ولایت، دست کم یک کشته و سه زخمی بجا گذاشت.

هلمند یکی از ناآرام‌ترین ولایت‌های جنوبی افغانستان است که طالبان در آن نفوذ گسترده‌ای دارند و هر از گاهی به اهداف دولتی حمله می‌کنند.

این ولایت همچنین مرکز اصلی کشت خشخاش و تولید تریاک در افغانستان است. اخیراً اعلام شد که هلمند به تنهایی بیش از نیمی از تریاک محصول کشور را تولید می‌کند.

دولت افغانستان تولید تریاک و قاچاق مواد مخدر را از منابع عمده مالی گروه طالبان می‌داند، اما با آن که یک وزارت با همکاری چند نهاد دیگر با تولید مواد مخدر مقابله می‌کند، هنوز موفقیت قابل توجهی در این عرصه به دست نیامده است.