یک حمله تروریستی در ولایت هرات بعد از ظهر روز سه‌شنبه ۶ عقرب (آبان) ۲ تن کشته و ۱۵ تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش سنت نیوز به نقل از رادیو کوچه؛ دو فرد تروریست بعد از ظهر روز سه‌شنبه ۶ عقرب به یکی از بازارهای مزدحم ولایت هرات که مشهور به جاده لیلامی‌ها است حمله کردند.

به گفته مسوولان امنیتی این ولایت، با حمله افراد تروریست در این بازار ۲ سرباز پولیس ملی کشته و چند تن از افراد ملکی نیز زخمی شدند که در میان زخمی شده‌گان ۵ زنان و یک کودک نیز می‌باشند.

«خادم» مدیر مبارزه با تروریزم در ولایت هرات می‌گوید: هر دو فرد تفنگ‌دار از سوی نیرو‌های امنیتی کشته شدند و فعلن وضعیت امنیتی منطقه نرمال می‌باشد.

Photo: AFP

اما چند دقیقه بعد از این حمله یک تن از سربازان پولیس در محل این رویداد جای که مردم تجمع کرده بودند شلیک می‌کند که در نتیجه آن حدود ۶ تن از افراد ملکی زخمی گردیدند که در این صورت تعداد زخمی شده‌گان این حمله تروریستی به ۱۵ تن می‌رسد.

«محمد رفیق شیرزی» مدیر اداری بیمارستان مرکزی هرات همچنان می‌گوید: به تعداد ۴ کشته و ۱۵ زخمی در نتیجه‌ حمله تروریستی روز سه‌شنبه به این بیمارستان انتقال داده شدند که دو تن از کشته شده‌گان مهاجمین بودند و ۲ تن دیگر سربازان پولیس

به گفته شیرزی: وضعیت ۳ تن از زخمی شده‌گان این حادثه وخیم است.

تا کنون انگیزه‌ای اصلی این حمله مشخص نشده است اما گفته‌های وجود دارد که هدف از این حمله ترور افراد پولیس در آن محل بوده است.

عده‌ای هم به این باور‌اند که هدف از حمله افراد تفنگ‌دار به این بازار سرقت دوکان‌های طلا فروشی بوده است.