حذف نام بلوچستان به هیچ عنوان صحت ندارد

به گزارش سنت نیوز، دکتر محمد سرگزی نماینده سیستان در این باره می‌گوید: بحث تقسیم سیستان و بلوچستان بحثی فنی است و باید کارشناسان در موضوعات مختلف اجتماعی، فرهنگی ، امنیتی، سیاسی و اقتصادی بررسی کنند و ببینند آیا تقسیم استان به نفع مردم استان است یا خیر تا بر اساس نظرات کارشناسی دقیق تصمیم بگیریم .

سرگزی می‌گوید: تا به حال اقدام کارشناسی دقیقی برای تقسیم استان صورت نگرفته و سند پشتیبان علمی که مؤید تایید یا  تقسیم یا عدم تقسیم استان باشد ارائه نشده و هیچ اقدام مبنایی و علمی پیرامون این بحث صورت نگرفته است.

وی می گوید: اندیشکده های علمی و سیاسی باید وارد میدان شوند و پیرامون موضوع تقسیم استان مطالعه کنند که آیا این به صلاح منطقه ما هست یا خیر. ابتدا باید اندیشکده‌ها و پژوهشکده ها پیرامون این موضوع مطالعه کنند و با استفاده از  نظر وزارت کشور و نظرات نمایندگان وارد موضوع شوند و بر اساس سند پشتیبان اقدام کنند.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی می گوید: بحث حذف نام بلوچستان بحث دیگری است که در شبکه های اجتماعی مطرح شده که ما بدنبال حدف نام بلوچستان هستیم که به صراحت می گویم چنین چیزی  قطعا صحت ندارد و به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد این اتفاق بیفتد، نه تنها نظام جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری عنایت ویژه‌ای به بلوچستان دارند بلکه  خود من هم به عنوان نماینده مجلس  اجازه نخواهم داد کسی به فکر حذف نام بلوچستان باشد.