پادشاه عربستان طی نشستی با رئیس جمهور افغانستان که در ریاض برگزار شد، در خصوص راه‌های تحکیم روابط دو کشور بحث وگفتگو کردند. به گزارش سنت نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم سابع، ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در نشست خود با اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان […]

پادشاه عربستان طی نشستی با رئیس جمهور افغانستان که در ریاض برگزار شد، در خصوص راه‌های تحکیم روابط دو کشور بحث وگفتگو کردند.

به گزارش سنت نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم سابع، ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در نشست خود با اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان “در خصوص روابط دوجانبه و همچنین رویدادهای کنونی جهان اسلام و تحولات منطقه و جهان بین‌المللی بحث و گفتگو کردند.”

رئیس جمهور افغانستان امیدوار است در این دیدار که قرار است سه روز به طول بیانجامد بتواند نظر مثبت ریاض را برای سرمایه‌گذاری در افغانستان و نیز کمک به کابل برای پیشبرد مذاکرات با طالبان را به دست آورد.

اشرف غنی از زمان به قدرت رسیدن در شش ماه پیش این سومین بار است که به عربستان سفر می‌کند اما این اولین دیدار وی از ریاض از زمان پادشاهی ملک سلمان محسوب می‌شود.