علمای اهل سنت اسلام‌آباد به سرپرستی مولانا عبدالله شاه‌‌حسینی، با رایزن فرهنگی ایران در اسلام آباد پاکستان دیدار کردند.

 به گزارش سنت نیوز، مولانا سید عبدالله شاه‌حسینی، خطیب معروف اهل سنت اسلام‌آباد همراه چند تن از علما و نعت‌ خوانان شبکه تلویزیونی با حضور در رایزنی فرهنگی کشورمان در پاکستان با شهاب‌الدین دارایی، رایزن فرهنگی ایران دیدارکردند.

دارایی در این دیدار گفت: روابط و علاقه مردم پاکستان و ایران؛ چون در همسایگی هم هستند، خیلی نزدیک به هم است؛ ولی بعد از انقلاب اسلامی ایران این روابط بیش از پیش گسترده شده است.

وی ادامه داد: شما مردم پاکستان قبل از استقلال، برای اسلام و برای تشکیل یک حکومت اسلامی قیام کردید و از هند جدا شدید و موفق به تأسیس یک کشور اسلامی شدید. ما هم به رهبری حضرت امام خمینی (ره) توانستیم نظام شاهنشاهی ۲۵۰۰ ساله را سرنگون و یک حکومت اسلامی را تأسیس کنیم و هر دو ملت موفق شدند؛ ولی دشمنان ما و شما آرام ننشتند و برای براندازی نظام این دو کشور نقشه کشیدند، طرح ریختند. قدرت‌های شیطانی برای ما از طریق صدام نقشه‌های خود را اجرا و به کشورمان حمله کردند تا ثبات آن را برهم زده و مانع پیشرفت کشور شوند و برای شما از طریق سازماندهی تروریست‌ها به نام دین علیه ثبات و امنیت کشورتان حمله کردند.

رایزن فرهنگی کشورمان در پاکستان ادامه داد: ا‌‌گر ما و شما اسرائیل را به رسمیت می‌شناختیم و این رژیم جعلی را می‌پذیرفتیم، این مسائل را امروز نمی‌داشتیم؛ چون آنها دیدند که ما زیر بارشان نمی‌رویم ما را به انواع مسایل و مشکلات درگیر کردند.

وی در این بخش از سخنان خود گفت: وقتی در ایران انقلاب اسلامی پیروز شد، مردم ایران پرچم سفارت اسرائیل را پائین کشید و پرچم فلسطین را به اهتراز درآوردند. شما نیز همانند ما تاکنون درکنار مردم فلسطین بوده‌اید.

دارایی همچنین به عظمت مسلمانان اشاره کرد و گفت: در قرآن آمده است که مسلمانان نباید سرپرستی کفار را بپذیرند و نباید به قدرت‌های باطل تکیه کنند و باید به خدا توکل کنند و روی به خدا بیاورند و با خدا باشند. اگر ما با خدا باشیم، خداوند به ما کمک خواهد کرد و به ما عزت خواهد بخشید و به گام‌های ما، مواضع ما و قدرت ما استحکام خواهید بخشید.

وی ادامه داد: همان طور که حضرت امام خمینی (ره) به ‌خدا توکل کرد، خداوند هم به امام کمک کرد و این انقلاب بزرگ را به پیروزی رساند.

دارایی در پاسخ به سؤال یکی از میهمانان رایزنی گفت: این تروریست‌ها در واقع مزدور و دست‌پرورده قدرت‌های استکباری هستند. اینها تعدادشان اندک است ولی هنر استفاده از ناآگاهی‌های مردم را دارند و به نام دین و به نام اسلام، مردم و به ویژه بعضی از جوانان را ابزار خود می کنند و با استفاده از احساسات دینی پاک آنها دست به عملیات خشونت‌آمیز و غیرانسانی و غیراسلامی می‌زنند و اینگونه انزجار و تنفر علیه اسلام را موجب می‌شوند.

وی افزود: علمای شیعه و سنی آنگونه که باید برای مردم فرهنگ‌سازی و تربیت فکری نکرده‌اند و در نتیجه دستخوش امیال این گروه مزدور شدند. بنابراین باید فرهنگ‌سازی کرد. با نوشتارها، با سخنرانی‌ها در منابر و خطبه‌های نماز جمعه و جماعت و در رسانه‌ها و … در میان مردم باید فرهنگ‌سازی کرد.

در پایان این دیدار مولانا سید عبدالله شاه‌حسینی در سخنانی کوتاه گفت: ما چیزی را غیر از همین سخنان شما نداریم جز اینکه موضع و استقامت جمهوری اسلامی ایران در مقابل کفر جهانی برای مسلمانان باعث مباهات و افتخار و تسکین قلب است.