مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: ذوب آهن به عنوان یک صنعت پیشتاز در کشور با حضور در سیستان و بلوچستان سعی دارد با کمک مردم و استفاده از ظرفیت‌های موجود این استان در میدان توسعه پایدار اقتصادی جنوب شرق کشور ایفای نقش کند

به گزارش سنت نیوز؛ منصور یزدی‌زاده اظهارداشت: یکی از مصادیق و عوامل حضور ذوب آهن اصفهان در منطقه اجرای خط آهن چابهار – زاهدان است که در توسعه منطقه نقش مهمی دارد.
وی با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان را منزل خودم می‌دانم و به این منطقه احساس تعلق می‌کنم خاطرنشان کرد: تمام تلاش و توان خود را در جهت توسعه این منطقه به کار می‌گیرم.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: با توجه به اینکه  شرکت‌های زیرمجموعه ذوب آهن اصفهان در حوزه‌های مختلف به صورت تخصصی فعالیت می‌کنند قرار است در حوزه معادن سیستان و بلوچستان نیز وارد کار و تلاش شده تا بتوانیم نقش خوبی در توسعه و امنیت پایدار این منطقه ایفا کنیم.

وی ادامه داد: ذوب آهن سالانه بیش از یک میلیون تن واردات مواد اولیه دارد که به‌صورت عمده شامل ذغال‌سنگ و کُک است، در سفر به سیستان و بلوچستان قرار شد تمرکز بیشتری برای واردات مواداولیه از طریق بندر چابهار داشته باشیم.
یزدی زاده تصریح کرد: در حوزه صادرات نیز با توجه به اینکه اخیراً با امضای تفاهم نامه ای ارتباط ما با پاکستان برای سرمایه‌گذاری مشترک برقرار شده، استان سیستان و بلوچستان به سبب داشتن مرزهای طولانی با این کشور مسیر بسیار خوبی برای افزایش این ارتباطات است که از آن بهره خواهیم گرفت.

وی افزود: در همین زمینه سعی داریم با ایجاد یک سایت یا گمرک اختصاصی در یکی از سه مرز میرجاوه، خاش و چابهار فرایند صادرات محصول و واردات مواد اولیه را تسریع کنیم.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان با اشاره به پیشنهاد استاندار سیستان و بلوچستان مبنی بر حفر یک حلقه چاه ژرف از ۱۰ حلقه چاه تصویبی در سیستان برای تامین آب مورد نیاز واحدهای وابسته به ذوب آهن در این استان بیان کرد: با توجه به حضور شرکت شستا وابسته به تامین اجتماعی در سیستان و بلوچستان در یک کنسرنسیوم مشترک با شرکت صدرتأمین در رابطه با ایجاد نیروگاه و حفر و بهره برداری از چاه ژرف در این استان هماهنگی و مذاکره خواهیم کرد تا انشالله موضوع مطرح وبه صورت مشترک وارد این فاز شویم.