معاون سیاسی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان گفت: اعمال و رفتار مسئولان باید ضمن ایجاد رضایت خاطر مردم و آرامش درونی آنان، منجر به افزایش مشارکت و حضور حداکثری اقشار مختلف جامعه در انتخابات شود

به گزارش سنت نیوز به نقل از ایرنا، علی اصغر جمشید نژاد در دومین کارگروه ارتقای امنیت اجتماعی سیستان و بلوچستان با اشاره به ممنوعیت قانونی فعالیت انتخاباتی مسئولان اجرایی و نظارتی انتخابات، فرمانداران و بخشداران اظهار داشت: کارمندان دولت و حتی برخی مدیران با حذف عنوان حقوقی و بدون استفاده از امکانات دولتی به عنوان یک شخص حقیقی می توانند فعالیت انتخاباتی داشته باشند.
وی گفت: بر اساس قانون انتخابات، تنها وزارت کشور و شورای نگهبان متولی امر برگزاری انتخابات هستند و هیچ نهادی مگر موارد تعریف شده در قانون، حق مداخله در انتخابات را ندارد.
رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان همچنین با تاکید بر رعایت قانون گفت: استفاده از تجهیزات و تاسیسات اداری به نفع یک کاندیدای خاص تبعیض و تخلف محسوب می شود.
جمشید نژاد خواستار گزارش تخلفات انتخاباتی از سوی نهادهای نظارتی به ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان شد .
وی بیان کرد: از بین بردن تنش ها در آستانه انتخابات از دیگر مطالبات ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان است.
معاون استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: از آنجایی که محدودیت دید و عدم اعمال آراء مردم در تصمیم گیریها موجب افزایش تنش و اختلافات می شود بر این اساس مسئولان باید با نهادینه کردن اخلاق اسلامی مراقبت بیشتری داشته باشند.
جمشید نژاد ادامه داد: ظرفیت دموکراسی قانونی بهترین ملاک برای کاهش گرایشات قومی و مذهبی و حضور آگاهانه مردم در پای صندوق های رأی است.