معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد که تا یک ماه آینده خط مسافری مسقط- چابهار دوباره راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش سنت نیوز، «سیدحسن ابراهیمی» صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران در بندر شهید کلانتری چابهار، گفت: خط مسافری مسقط – چابهار دو سال بود که متوقف شده بود اما از اواسط دی ماه‌ دوباره با کشتی‌های با ظرفیت ٢۴٠ نفر و حمل ۴٠ خودرو راه‌اندازی خواهد شد.

وی این تصمیم را در راستای استفاده از ظرفیت بندر چابهار در امر جابه‌جایی مسافر بین کشورهای همسایه دانست و گفت: مسافرت دریایی بین بندرچابهار و بنادر اطراف رونق می‌گیرد.

معاون دریایی اداره بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد که اکنون بندر شهید کلانتری پنج پست اسکله دارد که چهار پست اسکله برای ارائه خدمات به شناورهای سنتی و اسکله شماره پنج مخصوص کشتی هایی با ظرفیت ٣٠ هزار تن است که می‌توانند در این بندر پهلوگیری کنند.

وی متذکر شد که بیشتر حجم ظرفیت بندر چابهار نه در بندر شهید کلانتری بلکه در بندر شهید بهشتی وجود دارد و گفت: در طرح توسعه بندر شهید بهشتی قرار است این بندر به بندر شهیدکلانتری متصل شود تا شرایط تردد کشتی ها در بندر شهید کلانتری آسان شود.

ابراهیمی در خصوص افرایش نرخ بنزین بر حمل و نقل دریایی نیز گفت: سهمیه‌بندی بنزین بر نرخ تردد کشتی‌های بزرگ دیزلی تاثیری نداشت و تنها قایق‌های صیادی که از بنزین استفاده می‌کنند مشمول نرخ‌های جدید شدند که سازمان شیلات در طرحی در پی دیزلی کردن قایق‌های صیادی است.