رزمایش شبانه پیشگیری و پایش شیوع کرونا توسط یگان‌های جنگ نوین منطقه سوم نبوت نیروی دریایی ارتش در شهرستان کنارک برگزار شد.

به گزارش سنت نیوز، در راستای مقابله هرچه بیشتر با کرونا ویروس و تامین سلامت مردم شهرستان کنارک، مدافعان سلامت یگان جنگ‌های نوین شب گذشته ساعت ۲۳  تا پاسی از شب با حضور در معابر و اماکن مختلف شهرستان کنارک به عملیات گندزدایی پرداختند.

ناوسروان دودکانلو فرمانده یگان جنگ‌های نوین منطقه سوم نیروی دریایی ارتش در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: پیرو منویات رهبر معظم انقلاب رزمایش  شبانه پیشگیری و پایش شیوع کرونا تحت کنترل قرارگاه پدافند زیستی با محوریت منطقه سوم نبوت نداجا و سایر نیروهای مسلح و ارگان.های دولتی و کشوری  نوبه‌ای به صورت روزانه و شبانه انجام می‌شود.

دودکانلو افزود: یگان‌های ارتش با تمام تجهیزات و توان تا پایان در کنار مردم است و کار ضدعفونی مکان‌های مختلف را انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های خوبی از لحاظ امکانات و نیروی انسانی کارآمد در ارتش در حوزه رفع آلودگی وجود دارد, گفت:  رزمایش‌های مختلفی در مقابله با کرونا درسطح منطقه سوم و شهرستان‌های کنارک و چابهار  تا ریشه‌کنی این ویروس منحوس ادامه دارد.

به گزارش تسنیم همچنین  در تدوام خدمت و خدمت رسانی و اقدامات ارزنده درمقابله با کرونا ویروس، بسیجیان منطقه سوم  در فاز سوم،  تولید ماسک‌های بهداشتی در مجتمع فرهنگی حضرت فاطمه زهرا(رض) شهرک شهید مولایی آغاز به کار کرد.

این کارگاه روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ ماسک قابل شستشو تهیه و طبق برنامه‌ای مدون به خانواده‌های منطقه سوم اهدا شود تا در مقابله با این ویروس منحوس در امان و نکات بهداشتی را رعایت کنند.