به گزارش سنت نیوز،  با اشاره به اینکه ویروس کرونا که به nCOV-2019 هم معروف است علایم آن از سال گذشته در کشور چین کشف شد، بیان کرد: COVID-19 به خانواده‌ای از ویروس‌ها گفته می‌شود که شامل چند عضو می‌باشند. این کارشناس بهداشت افزود: سرفه خشک، تب شدید و تنگی نفس از علایم شایع بیماری […]

به گزارش سنت نیوز،  با اشاره به اینکه ویروس کرونا که به nCOV-2019 هم معروف است علایم آن از سال گذشته در کشور چین کشف شد، بیان کرد: COVID-19 به خانواده‌ای از ویروس‌ها گفته می‌شود که شامل چند عضو می‌باشند.
این کارشناس بهداشت افزود: سرفه خشک، تب شدید و تنگی نفس از علایم شایع بیماری کرونا ویروس است، این بیماری خطرناک به‌ندرت خود را به‌صورت علائم آبریزش بینی، عطسه و یا گلودرد نشان می‌دهد.
خسروی اضافه کرد: شستن مکرر دست‌ها با آب و صابون و اجتناب از تماس با چشم، دهان، بینی با دست‌های آلوده و همچنین استفاده از ماسک و دستکش از راه های اصلی پیشگیری از ابتلا شدن به کرونا ویروس است.
وی با تاکید بر اینکه پیشگیری بهترین درمان کرونا است، گفت: در مورد پیشگیری منظور یک حس مسئولت پذیری هم هست که می‌خواهیم پیشگیری کنیم که نه تنها خودمان بیمار نشویم بلکه دیگران را هم بیمار نکنیم.
این کارشناس بهداشت افزود: در حال حاضر هیچ درمان قطعی و یا دارو و واکسنی برای بیماری COVID-19 در هیچ کدام یک از کشورهای دنیا پیدا نشده و مراقبت بهترین دارو و درمان است.
وی با اشاره به اینکه کرونا ویروس شبیه به اژدهایی است که با قطع هر سرش، سرهای دیگر پیدا می شوند، خاطرنشان کرد: رعایت فاصله فیزیکی و اجتماعی موجب قطع شدن این بیماری هزار سر خواهد شد.