معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: روستای تنگ سرحه در جنوب استان تمام شرایط لازم برای ملی شدن را دارد و با توجه به حجم تولید و کیفیت محصولات حصیربافی امیدواریم پس از برگزاری سومین جلسه انتخاب روستاها و شهرهای ملی در ۳۱ تیر در تهران نظر کارشناسان و داوران را جلب کرده و به ثبت ملی برسد.

به گزارش سنت نیوز، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان بهروز عیسی زهی روز دوشنبه در این بارهاظهار داشت: بازارچه صنایع دستی زابل شهریور امسال به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: این بازارچه صنایع دستی در ساختمان قدیمی بانک تاریخی ایران انگلیس در حال ساخت است و تا شهریور امسال به بهره برداری می‌رسد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: برنامه‌های دیگری در دستور کار حوزه صنایع دستی این مجموعه قرار دارد که از جمله آنها تأسیس کارگاه‌های آموزشی صنایع دستی در نیمه نخست سال و افتتاح چهار فروشگاه صنایع دستی در استان است.

وی بیان کرد: به زودی کلنگ بازارچه صنایع دستی کلپورگان نیز به زمین زده خواهد شد و اقدامات دیگری در این روستا از جمله محوطه سازی کارگاه و ایجاد ۱۰ غرفه فروش در این محل انجام می‌شود.

روستای کلپورگان در شهرستان سراوان به عنوان نخستین نمایشگاه زنده سفال در فهرست سازمان یونسکو به ثبت رسیده است.