مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: بیستمین نمایشگاه سراسری کتاب از پنجم تا یازدهم اسفند در قالب ۲۴۰ غرفه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی زاهدان برگزار می شود

به گزارش سنت نیوز، حسین مسگرانی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این دوره از نمایشگاههای کتاب سیستان و بلوچستان تاکنون ۵۲۴ ناشر برای حضور اعلام آمادگی کرده اند اما از آنجایی که این نمایشگاه دارای ۲۴۰ غرفه است، ناشران کیفی تر انتخاب خواهند شد.
وی ادامه داد: امسال همزمان با برپایی این نمایشگاه سه رویداد «نمایشگاه رسانه های دیجیتال، دستاوردهای فرهنگی هنری کانون های مساجد روستایی سیستان و بلوچستان و پنجمین دوره کتاب سال استان با تجلیل از برترین های این حوزه» تدارک شده است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: در پنجمین دوره کتاب استان ۱۱۶ اثر از هنرمندان استان ارسال شده است که در پایان ۱۰ اثر برتر انتخاب و تجلیل خواهند شد.
مسگرانی افزود: نمایشگاه کتاب تنها بازار فروش کتاب نیست بلکه جریان فرهنگی برای ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارزش گذاری به نویسندگان است.
وی بیان کرد: کتاب های این نمایشگاه با تخفیف ۳۰ درصدی عرضه می شود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بیان کرد: امسال در بیستمین نمایشگاه کتاب سیستان و بلوچستان یک میلیارد تومان بن کتاب توزیع می شود که ۱۰۰ میلیون تومان بیشتر از سال گذشته است.
وی ساعت بازدید نمایشگاه را ۹ تا ۱۲ظهر و ۱۶ تا ۲۰ عصر ذکر کرد و گفت: در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان کشوری و استانی حضور خواهند یافت.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: در هفته اخیر اتفاقات خوبی در حوزه فرهنگی، هنری و اجتماعی در استان رخ داده که از آن جمله می توان به برگزاری نمایشگاه بین المللی مد و لباس در چابهار اشاره کرد.
وی از برگزاری نمایشگاه هنرهای تجسمی با رویکرد سفال و سرامیک در زاهدان خبر داد و افزود: این نمایشگاه باتاکید بر اقتصاد و فرهنگ مورد تاکید رهبر معظم انقلاب از امشب با حضور ۳۰ هنرمند مطرح کشور و ۳۰ هنرمند سیستان و بلوچستان در زاهدان برپا می شود.
رئیس انجمن هنرمندان سفال ایران نیز در این نشست گفت: سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری نمایشگاه در هفت شاخه تجسمی در استان های مختلف است.
فرزاد فرجی افزود: امسال نمایشگاه هنرهای تجسمی در حوزه سفال در زاهدان برگزار و در قالب ۲ محور اقتصاد در هنرهای تجسمی و ظرفیت های هنرهای عمومی نشست های برگزار می شود.