معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: برنامه‌ریزی ساخت انبار برای نگهداری ۷۰۰ هزار تن کالا در چابهار ضروری است و در این باره بخش خصوصی و دولتی ورود کنند

به گزارش سنت نیوز؛ یزدان سیف روز جمعه در جریان سفر به چابهار و بازدید از بندر شهید بهشتی اظهار داشت: افزایش ظرفیت انبارها از مهم‌ترین فاکتورهای ایجاد ترافیک بار و کالاست و می تواند موجب ترافیک کالا شود.

وی افزود: در سالهای اخیر شاهد پیشرفت خوبی در حوزه انبار و انبارداری هستیم و به جهت مدیریت ترافیک کشتی هایی که از ماه آینده آغاز می شود برنامه‌ریزی‌هایی برای افزایش ظرفیت انبارهای بار و کالا انجام شده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران بیان کرد: چابهار یکی از طرح‌های توسعه سواحل مکران برای پیشرفت منطقه و مورد تأکید مقام معظم رهبری و دولت است.

او با اشاره به اینکه این سفر برای بازدید از پیشرفت کار تکمیل انبارهای طریق القدس و سایر انبارها انجامم شده است، افزود: از چند ماه قبل عملیات ساخت و تکمیل انبارها به خوبی پیش رفته است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: تا امروز حدود ۳۰۰ هزار تن ظرفیت انباری محقق شده است و امیدواریم با برنامه ریزی مسئولان مربوطه، ۷۰۰ هزار تن ظرفیت دیگر تا سال آینده محقق شود.

سیف روز پنجشنبه به منظور شرکت در همایش فولاد و بازدید از طرح های مختلف وارد چابهار شده است.