معاون استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بیمارستان ۵۰۰ تخت خوابی ایرانشهر، با پیشرفت بسیار خوبی نسبت به دو بیمارستان بزرگ در دست احداث دیگر استان در حال اجرا می باشد.

به گزارش سنت نیوز، علی زینی‌وند معاون سیاسی‌واجتماعی استاندار سیستان‌ و بلوچستان در نشستی که با حضور رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در محل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر، سه بیمارستان ۵۰۰ تخت خوابی در سیستان‌وبلوچستان در دست احداث است که در این سه پروژه و با توجه به پیگیری های صورت گرفته از سوی نماینده فقید مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی جنوب استان، بیمارستان ایرانشهر با سرعت و پیشرفت بیشتری در دست اجرا است.

وی اضافه کرد: با توجه به تلاش‌های صورت گرفته از سوی نماینده فقید مردم ایرانشهر برای استقلال دانشگاه علوم‌پزشکی این شهرستان و  احداث این مرکز درمانی، بیمارستان ایرانشهر پس از بهره برداری به نام وی نامگذاری خواهد شد.

وی تاکید کرد: با توجه به همجواری سیستان‌وبلوچستان با دو کشور افغانستان و پاکستان و وجود بندر اقیانوسی چابهار و دسترسی به آبهای آزاد بین‌المللی، بحث توریسم‌درمانی، یکی از ظرفیت‌های مهم در شمال، جنوب و مرکز استان به حساب می آید و باید در این خصوص تدابیر لازم از سوی مراجع مربوطه اندیشیده و برنامه‌های لازم اجرایی شود.