جوانان امید و آینده‌سازان جامعه ما هستند.

به گزارش سنت نیوز، جوانان امید و آینده‌سازان جامعه ما هستند.
وقتی ما به «کتاب‌الله»، «سیرۀ انبیا علیهم‌السلام» و «تاریخ ادیان» مراجعه می‌کنیم، قیام جوانان را آنجا برجسته می‌یابیم.
در طول تاریخ، قیام جوانان متدین علیه شرک، کفر و خرافات بوده است.
الله تعالی در قرآن ایستادگی و استقامت جوانان کهف را به تصویر می‌کشد. آنها وقتی از دشمنان خود احساس خطر کردند، به غار پناه بردند. در حقیقت توحید و اعتقاد بعد از مرگ، آنان را به غار آورده بود.
جوانان بیشترین کسانی بودند که در غزوه بدر، اُحد و احزاب از پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم حمایت کردند و با ایشان از مکه به مدینه هجرت کردند و آنجا به عبادت پروردگارشان مشغول شدند.
شما جوانان در ماه مبارک رمضان، عیدین، نمازهای جمعه و محافل دینی، رونق مساجد و جامعه ما هستید.
امروزه دشمنان به‌جای ترور جوانان، برای ترور فکر، غیرت و ایمان آنها برنامه‌ریزی می‌کنند.
دشمن‌شناسی حیاتی و مهم است. دشمن مشغول تبلیغات سوء و تحریک خواهشات است. آنها میخواهند جوانان به اعتیاد و مخدرات گرفتار شوند. ما باید بیدار باشیم.
شهوت‌پرستان و نفس‌پرستان می‌خواهند شما را از مسیر «دین»، «عفت» و «حیا» به راه شیطان و نفس چرخش بدهند. «زنا»، «فحشا»، «فساد» و «اعتیاد» رفتن به‌دنبال شیطان‌پرستی و نفس‌پرستی است.
«قتل»، «درگیری» و «بیکاری» جوانان، ما را نگران و پریشان کرده است. اگر ما بخشی از شما جوانان را از دست بدهیم، ناموفق شده‌ایم.
کارآموزی و فن و حرفه برای جوانان مهم هستند. جوانان ما باید فن و حرفه یاد بگیرند. جوانان باید دنبال علم و تحصیل در دانشگاه‌ها بروند. ما باید با هموطنان‌مان در تحصیل علم و کسب هدایت به رقابت بپردازیم.
شما باید مساجد را زینت بدهید! و صف‌های نماز را فشرده کنید!
شما باید در عبادت برای مردم کشور و بیرون از کشور الگو و اسوه باشید!
شما باید در «دیانت»، «عفت»، «حیا»، «پرهیزکاری»، «غیرت»، «هدایت»، «تلاش» و «زحمت» برای دیگران الگو باشید. شما باید همانند جوانان صحابه رضی‌الله‌عنهم شب‌ها تهجد بخوانید.
به سمت الله بیایید! دیانت و ایمان، اتباع شریعت و پیروی از رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌‌وسلم را تجربه کنید!
شما با خداطلبی و عبادت‌تان ما را کمک و یاری کنید! حشیش و تریاک و چاقوکشی را رها کنید! دست ما هر جا برسد از حقوق و حیثیت شما دفاع میکنیم و فریاد شما را می‌رسانیم.
به تشکیل در جماعت‌های تبلیغ، محافل دینی، مراکز علمی، نمازهای پنج وقت و نماز‌ها جمعه اهمیت بدهید! از منکرات و معاصی دوری کنید! طرفدار دین باشید!
دنبال هنر و حرفه و کار بروید! زحمت بکشید و از دسترنج خود روزی بخورید! هر نوع کار و شغل را انجام بدهید، گرچه کوچک باشد.