سرپرست وزارت آموزش و پرورش در مراسم کلنگ‌زنی ساخت دانشگاه فرهنگیان چابهار گفت: این پروژه با مشارکت خیران، مسئولان محلی و ۲۵ درصد از سوی وزارت آموزش و پرورش ساخته می شود

به گزارش سنت نیوز؛ سید جواد حسینی روز جمعه در این مراسم که استاندار سیستان و بلوچستان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و شماری از مردم چابهار اظهار داشت: از هیچ کوششی برای توسعه آموزشی و فرهنگی دریغ نمی کنیم و اقدامات لازم را برای چابهار انجام می دهیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش از تلاش‌های مسئولان محلی برای واگذاری رایگان زمین ساخت دانشگاه فرهنگیان قدردانی کرد.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار در حاشیه مراسم کلنگ زنی این پروژه آموزشی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ساختمان دانشگاه فرهنگیان چابهار در زمینی به مساحت سه هکتار ساخته و امیدواریم در مدت کوتاهی تکمیل و بهره‌برداری شود.

رحمدل بامری با قدردانی از تلاش‌های مسئولان اجرایی استانی و کشوری خاطرنشان کرد: دانشگاه فرهنگیان از سال گذشته در چابهار راه اندازی شده و هم اینک حدود ۱۳۰ دانشجو دارد.

وی ادامه داد: با تلاش‌های انجام شده دانشگاه فرهنگیان در چند روز گذشته دارای کد و ردیف اعتباری مستقل شده است.

فرماندار چابهار بیان کرد: چابهار مشکلات زیادی در حوزه آموزشی، فضا و امکانات دارد که امیدواریم با سفر سرپرست وزارت آموزش و پرورش برخی از آنها مرتفع شود.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: دانشگاه فرهنگیان چابهار نقش مهمی در تربیت نیروی انسانی دارد و می تواند بخشی از مشکلات حوزه آموزش و پرورش را مرتفع کند.

احمدعلی موهبتی افزود: چنانچه نیاز به زمین بیشتر برای دانشگاه فرهنگیان باشد سریعا اقدامات لازم برای اختصاص زمین انجام خواهد شد.

وی از فرماندار، منطقه آزاد چابهار، شهرداری و شورای اسلامی شهر، نماینده مجلس و قشرهای مختلف مردم برای کمک به دانشگاه فرهنگیان و تامین خوابگاه و فضای آموزشی قدردانی کرد.