سدات اونال، معاون وزیر امور خارجه ترکیه در پی مفقود شدن جمال خاشقچی روزنامه‌نگار منتقد اهل عربستان سعودی، ولید بن عبدالکریم الحجیری سفیر این کشور در آنکارا را برای ارائه توضیحاتی در این زمینه فراخواند.


به گزارش سنت نیوز، سدات اونال، معاون وزیر امور خارجه ترکیه در پی مفقود شدن جمال خاشقچی روزنامه‌نگار منتقد اهل عربستان سعودی، ولید بن عبدالکریم الحجیری سفیر این کشور در آنکارا را برای ارائه توضیحاتی در این زمینه فراخواند.
به گفته منابع دیپلماتیک ترکیه، از سفیر عربستان سعودی خواسته شده تا “نهایت همکاری” را در مورد تحقیقات مرتبط با این روزنامه نگار داشته باشند.
نامزد خاشقچی به عنوان آخرین فردی که به همراه او بوده است، به خبرنگاران اعلام کرد که وی را تا درب ورودی سرکنسولگری عربستان سعودی در استانبول همراهی کرده، اما او پس از ورود به ساحتمان این نهاد دیگر بیرون نیامده است.
سرکنسولگری عربستان سعودی نیز ضمن تکذیب این اظهارات، اعلام کرد که “وی به این نهاد آمده و سپس آن جا را ترک کرده است”.
گفتنی است سفیر عربستان سعودی چهارشنبه هفته گذشته نیز در این رابطه به وزارت امور خارجه ترکیه احضار شده بود.
استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در نشست خبری روزانه خود در واکنش به مفقود شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار عربستانی در استانبول ابراز نگرانی کرد.
دوجاریک با بیان اینکه “آنتونیو گوترش، دبیر کل این سازمان وضعیت خاشقچی که پس از ورود به کسنلگری عربستان سعودی در استانبول از آن خبری نشده است را از نزدیک پیگیری می کند، اظهار داشت: “دبیر کل نسبت به مفقود شدن خاشقچی بسیار نگران است”.